6 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pijani mężczyźni napadli na 60-latkę: – Nie mieliśmy na taksówkę

OlsztynPijani mężczyźni napadli na 60-latkę: - Nie mieliśmy na taksówkę

W środę (11.03) na ul. Dworcowej w Olsztynie dwóch braci dokonało rozboju na 60-latce. Jeden z mężczyzn najpierw popchnął kobietę i chwycił za jej torebkę, a gdy ta nie chciała puścić, kopnął starszą panią w rękę, wyrwał torebkę i uciekł w kierunku osiedla. Policję powiadomił świadek, który widział całą sytuację. 

reklama

Wczoraj wieczorem (11.03) oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic Olsztyna dwóch mężczyzn wyrwało torebkę starszej kobiecie, po czym zniknęło za jednym z bloków. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci. Niespełna dwie minuty po zdarzeniu patrol ruchu drogowego zauważył na jednej z ulic spacerujących dwóch mężczyzn, którzy byli bardzo zdziwieni, widząc przejeżdżający obok radiowóz. Kiedy funkcjonariusze zbliżali się do mężczyzn, jeden z nich wyrzucił telefon komórkowy. Policjanci zatrzymali podejrzanych i ustalili, że żaden z nich nie jest właścicielem komórki. 60-latka od razu rozpoznała podejrzanych – sprawcami kradzieży był 21-letni Andrzej W. oraz jego 25-letni brat Sławomir W., którzy przyznali, że chwilę przed zatrzymaniem chcieli ukraść kobiecie torebkę. Liczyli na znajdujące się w portfelu pieniądze, ponieważ, jak powiedzieli, nie mają na taksówkę, aby wrócić do domu. Obaj mieli po promilu alkoholu w organizmie.

Ukrywał się przez 5 lat! Olsztyńska policja znalazła go w luksusowym osiedlu w Warszawie

Pokrzywdzona kobieta dokładnie opisała całą sytuację. Gdy jeden z mężczyzn stał z boku i przyglądał się, drugi, odpychając kobietę, usiłował wyrwać jej z ręki torebkę. Gdy napadnięta 60-latka broniła się przed atakiem, mocno trzymając swoją własność, jeden ze sprawców, kopiąc w rękę, wyrwał kobiecie torebkę, po czym obaj uciekli za bloki. Na szczęście pokrzywdzona nie odniosła poważniejszych obrażeń.

reklama

Sprawcy rozboju zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i usłyszą zarzut rozboju, za który kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztyn
13 marca 2015 22:51

Ale popatrzcie też na mentalność innych ludzi. Ostatnio sam na Dworcu byłem świadkiem jak jakiś żulik nie dawał spokoju pewnej dziewczynie , sam dopiero doszedłem na dworzec. ale gdy znajomy powiedział mi że to już tak od dobrych 15 min to ku**a coś jest chyba nie tak skoro naokoło było dobre kilkadziesiąt osób i młodych i starszych. prawdopodobnie ktoś zwrócił mu uwagę, ale gdy ledwo stojący na nogach żulik podciągnął rękawy to ten ktoś odpuścił…. -,- Gdy sam podszedłem i po prostu się mu postawiłem odpuścił. Podejrzewam że w tym wypadku było podobnie… Ludzie nie bójcie się podejść i pomóc… Czytaj więcej »

Magda 250
12 marca 2015 18:04

naszczęście mojej mamie nic się nie stało , ale gdybym ich dorwała nie wiem co bym zrobiła

Popularne
Ogłoszenia
Pan Krzysztof zakochał się w policjantce i chciał ją zobaczyć. Zadzwonił na 112 po pomoc
8-letni chłopiec wpadł pod lód. Smutna wiadomość ze szpitala