18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Test mięśni i wytrwałości. Speed Cross Race w Olsztynie

OlsztynTest mięśni i wytrwałości. Speed Cross Race w Olsztynie

Wszyscy miłośnicy sportu i rywalizacji, którzy planują aktywne spędzenie majówki, będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym biegu z przeszkodami – Speed Cross Race. Chętni do udziału w wydarzeniu mogą również sprawdzić swoją formę już w przyszłą sobotę (14.03) na olsztyńskiej plaży miejskiej. 

reklama

Test mięśni i wytrwałości. Speed Cross Race w Olsztynie plaża miejska Olsztyn, Wiadomości

Speed Cross Race to bieg na odcinku 5 lub 13 km, po wyznaczonej trasie z dużą ilością przeszkód do pokonania. Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, Michał i Agnieszka Jankowscy: – To przeszkody sprawiają, że ten bieg jest wielką przygodą. Start zapewnia adrenalinę i moc endorfin, a jego ukończenie daje nieopisaną satysfakcję, dumę i wiarę we własne możliwości. To nie tylko sport. To społeczność. Wyścigi tego typu promują z jednej strony nastawienie do bycia najlepszym, ale również takie podejście, że żeby osiągnąć cel, musisz pomagać innym i tę pomoc nieść, gdyż są przeszkody nie do pokonania w pojedynkę, trzeba to zrobić drużynowo i to jest piękno tego sportu.

reklama

Speed Cross Race zawiera w sobie wszystkie elementy treningu funkcjonalnego/obwodowego i jest wzbogacony o bieg. To przede wszystkim sposób na zabawę, ale również pretekst do wysiłku fizycznego oraz test charakteru i wytrzymałości: uczestnicy będą musieli niejednokrotnie wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem. Jedną z najciekawszych przeszkód będzie klatka MMA, czyli miejsce, gdzie biegaczy będą blokować zawodnicy klubu Arrachion.

Uczestnicy będą startowali w grupach liczących około 100 osób, aby uniknąć zbyt dużego natężenia na poszczególnych odcinkach. Trasa będzie biegła przez naturalne nierówności terenu, wzniesienia, błotniste ścieżki, zbiorniki wodne oraz specjalnie przygotowane przeszkody:

– trasa Challenger 5km z 20-25 przeszkodami (dla mniej zaawansowanych zawodników)

reklama

– trasa Master 13 km z 45-50 przeszkodami – dla wszystkich którzy kochają sport .

Bieg, nad którym “Kurier Olsztyński” objął patronat medialny, odbędzie się 1 maja w Olsztynie. Jego zawodnicy wystartują z plaży miejskiej nad Jeziorem Krzywym. Wszyscy zainteresowani udziałem, którzy chcieliby sprawdzić swoją formę lub po prostu poćwiczyć na świeżym powietrzu, mogą wcześniej wziąć udział w otwartym treningu przygotowującym do Speed Cross Race. Zaplanowano go na przyszłą sobotę (14.03) na godz. 14 w CRS Ukiel.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy znaleźć można TUTAJ.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Spiderman
11 marca 2015 14:52

“Jedną z najciekawszych przeszkód będzie klatka MMA, czyli miejsce, gdzie biegaczy będą blokować zawodnicy klubu Arrachion.” Będzie ciekawie 🙂

Polecane