17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Uratowany od śmierci wilk Napromek już na wolności

GalerieUratowany od śmierci wilk Napromek już na wolności

Zwierzę ponad trzy miesiące przebywało w ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt w Nadleśnictwie Olsztynek. Wilka wypuszczono na wolność w poniedziałek (9.03). 

reklama

Uratowany od śmierci wilk Napromek już na wolności Galerie, Olsztyn, Wiadomości, Wideo

Dwuletni samiec, który trafił do Napromka w okolicach Lubawy, przebywał w ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt ponad trzy miesiące. Jak informuje Nadleśnictwo Olsztynek, w listopadzie zeszłego roku skrajnie wycieńczony wilk (leśnicy nazwali go Napromek od nazwy ośrodka) został znaleziony przez leśników z Nadleśnictwa Miłomłyn, którzy przetransportowali do prowadzonej przez Nadleśnictwo Olsztynek placówki: – Walka o życie wilka była długa. Okazało się, że drapieżnik cierpi na jedną z chorób wywoływanych przez kleszcze – czytamy na stronie nadleśnictwa.

reklama

Napromek został skrupulatnie zmierzony i dokładnie zbadany po zaaplikowaniu mu środka uspokajającego. Pobrano mu także wymazy z pyska do badań nad populacją jego zagrożonego gatunku.

Na szczęście otoczony opieką wilczy pacjent odzyskał siły i po ponad trzech miesiącach był już gotowy wrócić do lasu. Drapieżnika wypuszczono w poniedziałek (9.03), zakładając mu uprzednio w obrożę telemetryczną, która umożliwi śledzenie trasy jego wędrówek.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
M
14 marca 2015 19:37

Brawo!!

Polecane