Olsztyn
poniedziałek, 20 maja, 2024

Stomil zremisował w Legnicy

OlsztynStomil zremisował w Legnicy

Jest przełamanie punktowe Stomilu Olsztyn! Po dwóch z rzędu, bolesnych porażkach olsztynianie zremisowali wyjazdowe spotkanie z Miedzią Legnica 1:1. Gola dla biało-niebieskich zdobył ponownie Roman Machulenko.

O wypowiedź pomeczową poprosiliśmy komentatora portalu lajfy.com – Tomasza Kulczyka.

Pierwsza połowa została zdominowana przez fizyczną walkę. Obie ekipy skoncentrowały się na przepychance w środkowej części boiska. Strzelona bramka przez olsztynian, podkreśliła ich dominację w tej części gry.
Cała druga połowa była jednak pod dyktando Miedzi. Stomil ograniczał się do kontrataków, lecz stosunkowo przypadkowych, przeprowadzanych jedynie przez środkową strefę boiska. W 87 minucie piłka w polu karnym dotknęła ręki jednego z olsztyńskich zawodników, ale sędzia nie zdecydował się podyktować drugiego, ewidentnego rzutu karnego dla gospodarzy.
Cały mecz – typowo na remis, który nie krzywdzi żadnej ze stron.

Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 1:1 (0:1)

0:1 Machulenko (28)

1:1 Kadu (80) k.

Żółte kartki: Midzierski, Bartoszewicz (Miedź) – Skiba, Czarnecki, Trzeciakiewicz, Głowacki Piotr, Koval

Miedź Legnica: Budzyński – Mrowiec, Księżniakiewicz, Midzierski, Woźniczka, Łobodziński, Bartoszewicz (53. Cierpka), Kakoko (71. Kadu), Szczepaniak, Garuch, Labukas, Chrzanowski

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Czarnecki, Wełna, Trzeciakiewicz, Machulenko (90. Remisz), Głowacki Paweł, Jegliński, Żwir (84. Mroczkowski), Głowacki Piotr, Koval.