18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Kierowcy nie wjadą już na olsztyńską starówkę

OlsztynKierowcy nie wjadą już na olsztyńską starówkę

Od poniedziałku (13.04) na starym mieście w Olsztynie będzie obowiązywała letnia organizacja ruchu. Zmiana oznakowania będzie przygotowywana w nocy z niedzieli na poniedziałek.

reklama

Jak informuje Zarząd Dróg Zieleni i Transportu, zmiany nie będą się różniły od tych wprowadzonych w ubiegłym roku. Główne różnice w porównaniu z zimową organizacją polegają na zakazie wjazdu samochodów na rynek starego miasta – od 13 kwietnia do 11 października nie będzie można parkować w sąsiedztwie Starego Ratusza. Ponadto zamknięta dla ruchu będzie ul. Rodziewiczówny oraz fragment ul. Jedności Słowiańskiej od ul. Piastowskiej do ul. Staromiejskiej.

Z części zakazów są zwolnione pojazdy realizujące dostawy do sklepów i restauracji, ale tylko w wyznaczonych godzinach rano i wieczorem.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ole
11 kwietnia 2015 21:53

Ile temat starówki będzie się ciągnął?, tak jest co pół roku. Każdy człowiek o zdrowych zmysłach wie, że zamknięcie starówki dla aut przynosi same korzyści, prezydent tylko się daje zastraszać biznessmenom, którym to niby nie pasuje, a jeszcze tak naprawdę nie mieli nawet okazji żeby porównać jakie mieliby przychody. Starówka nie jest w Olsztynie dla turystów, a nawet nie jest dla mieszkańców. Ponieważ nawet nie wszystkich stać, żeby na niej zaparkować, opłaty parkingowe są wyższe. Ja się pytam, dla kogo jest ten rejon miasta, bo nie wygląda ani nie funkcjonuje jak w większości miast. Czy to miasteczko czy nawet wieś… Czytaj więcej »

xyz
11 kwietnia 2015 21:35

Jak się patrzy na to zdjęcie to nie wiadomo, co podziwiać, chyba te “przepiękne” samochody, które piękniej jednak wyglądałyby na parkingu przed starówką, a takich jest sporo. Po co się pchać na sam rynek????? Bo można? Czy wy kierowcy tych aut nie macie wyobraźni i poszanowania dla zabytków? ?

Polecane