25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Padłeś ofiarą przestępstwa? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy

OlsztynPadłeś ofiarą przestępstwa? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy

Projekt, oferujący porady prawne i psychologiczne osobom pokrzywdzonym przestępstwem, finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i związany jest z wdrażaniem ministerialnego planu mającego wspierać ofiary przestępstw. Z tego typu pomocy będą mogli skorzystać mieszkańcy Olsztynka. W stolicy Warmii poradzić się można w tej sprawie już od początku roku. 

reklama

Dyżury zorganizowane są w ramach współpracy z Ośrodkiem Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej. Projekt, w którym Komenda Miejska Policji w Olsztynie uczestniczy od stycznia 2015 r., jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego w związku z wdrażaniem przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu „Wzmocnienie pozycji pokrzywdzonych przestępstwem oraz wsparcie świadków w postępowaniu karnym” w ramach programu Operacyjnego „Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości”.

Jak informuje KMP Olsztyn, pod koniec kwietnia z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych będą mogli skorzystać mieszkańcy Olsztynka. Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły zgłosić się na Komisariat Policji w Olsztynku (ul. Chopina 25) 28 kwietnia w następujących godzinach:

reklama

16–18: porady prawne – adw. Katarzyna Butkiewicz

17–18: porady psychologiczne – psycholog Magdalena Ołubowicz

Od początku stycznia 2015 r. z tego typu porad mogą korzystać także mieszkańcy Olsztyna – dyżury prowadzone są w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie oraz w podległych jej jednostkach, a także w Sądzie Rejonowym w Olsztynie:

reklama

– Komenda Miejska Policji w Olsztynie (ul. Partyzantów 23):

porady prawne – wtorek, godz. 16-18; porady psychologiczne – wtorek, godz. 17-18

– Sąd Rejonowy w Olsztynie ul. Artyleryjska 3 c

porady prawne – poniedziałek, godz. 16-18; porady psychologiczne – poniedziałek, godz. 11.30-12.30 .

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane