16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Łupem złodzieja padła… kurtka sklepikarza

WiadomościŁupem złodzieja padła... kurtka sklepikarza

Sprawcę zdarzenia, 50-letniego mieszkańca gminy Jonkowo, udało się szybko zatrzymać dzięki zgłoszeniu poszkodowanego. Jak się okazało, Zdzisław B. był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i kilka dni wcześniej opuścił zakład karny.

reklama

We wtorek (31.03) po godz. 19 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie od jednego z mieszkańców gminy Jonkowo, że przed chwilą został on zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Sprawca najpierw uderzył w głowę ofiarę, następnie zdjął z niej kurtkę, w której było ponad tysiąc złotych. Podczas gdy Zdzisław B. oddalał się z miejsca zdarzenia, poszkodowany 56-latek z bezpiecznej odległości obserwował sprawcę, powiadamiając jednocześnie policję.

Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy na przystanku autobusowym zatrzymali podejrzanego. Zdzisław B. miał przy sobie kurtkę oraz pochodzące z niej pieniądze. W trakcie zdarzenia 50-latek był pijany.

reklama

Sprawca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Jak się okazało w trakcie czynności sprawdzających, Zdzisław B. był już karany za podobne przestępstwa, a kilka dni wcześniej opuścił zakład karny, do którego może wrócić nawet na 12 lat.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia