5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

W Olsztynie posadzą 450 drzew

OlsztynW Olsztynie posadzą 450 drzew

Niemal 450 drzew zostanie posadzonych wzdłuż olsztyńskich ulic. To kolejna inwestycja w zieleń w naszym mieście.

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”nasadzenia drzewek”]

Drzewa będą sadzone, aby zrekompensować wycinkę niezbędną do realizacji projektu związanego z modernizacją transportu zbiorowego. W kolejnych tygodniach przy traktach stolicy regionu pojawią się m.in. klony, brzozy, jabłonie i świerki. Znaczna część to drzewa liściaste.

reklama

Rośliny pojawią się wzdłuż sześciu tras oraz w Parku Jar, położonym między ulicami Wyszyńskiego, Pstrowskiego, Dworcową i Piłsudskiego. Do parku trafi łącznie 113 drzew – informuje olsztyński ratusz. – Najwięcej, bo 131 drzew, ma zostać posadzonych wzdłuż ul. Obrońców Tobruku, pomiędzy Iwaszkiewicza a Kasprzaka. Kolejne 84 znajdą swoje miejsce wzdłuż al. Armii Krajowej, na odcinku od wiaduktu kolejowego do ulicy Juranda ze Spychowa.

Reszta trafi w pobliże ulic: Sielskiej, Czarnieckiego, Cichej i Żołnierskiej. To nie będą małe drzewa, bowiem obwód liściastych ma być nie mniejszy niż 14 cm, natomiast iglaste mają mieć co najmniej 175 cm wysokości.

Nasadzenia mają być zrealizowane do końca października.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam Uhle
6 września 2015 20:49

Proponuję rozszerzyć argumentację dla sadzenia drzew o zrekompensowanie wycinki tych drzew, które zostały użyte na produkcję desek (tektury) ochronnych widocznych na zdjęciu 😉

Krzys Wikłacz
6 września 2015 17:53

Szkoda że nie stadion nowy

Polecane
Ogłoszenia