Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
8 C
Olsztyn
poniedziałek, 9 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

– Jeżdżę bez pasów dla bezpieczeństwa…

reklama

… prawo jazdy zgubiłem, a prędkość przekroczyłem, bo wyprzedzałem – tak w trakcie poniedziałkowej kontroli tłumaczył się olsztyński kierowca, który popełnił szereg przewinień w ruchu drogowym. 

Kontrola drogowa miała miejsce wczoraj (15.02) przed południem na ul. Leonharda w Olsztynie. Kierowca suzuki w terenie zabudowanym jechał z prędkością 92km/h, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz z rozbitą tylną lampą.

63-latek oświadczył policjantom, że nie używa pasów w trakcie jazdy z uwagi na własne bezpieczeństwo. Nie okaże też prawa jazdy, bo zgubił blankiet, a jechał tak szybko, bo wyprzedzał inny pojazd.

reklama

Ponadto podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze stwierdzili, że usterki, jakie posiada samochód, mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Z uwagi na to zatrzymano kierowcy dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy – informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jak się również okazało po sprawdzeniu policyjnych baz danych, w grudniu 2015 roku sąd wydał postanowienie o zatrzymaniu 63-latkowi uprawnienia. Mimo to mężczyzna nadal jeździł. Dwa tygodnie temu został zatrzymany do kontroli przez inny patrol drogówki, gdy jechał tym samym uszkodzonym autem bez uprawnienia.

Jak zaznaczają funkcjonariusze z miejskiej komendy, z uwagi na lekceważące podejście kierowcy policjanci odstąpili od ukarania go mandatem za szereg wykroczeń – sporządzili za to dokumentację i skierują wniosek do sądu o jego ukaranie.

Zgodnie z art. 180a Kodeksu karnego, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

reklama

grudzień, 2019

14GRU15:00SĄSIEDZI 40Galeria Amfilada, Dąbrowszczaków 3Kategoria wydarzenia:Darmowe,Wystawy artystyczne

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

2 KOMENTARZE

 1. Tak z innej beczki.. moim zdaniem zapinanie pasów nie powinno być przymusem. Wiadomo jakie go niesie ze sobą „minusy”.. Jeśli weźmiesz udział w wypadku to ty wylecisz przez przednią szybę i tyle..

  • i właśnie o to wypadanie chodzi….
   Wyobraź sobie sytuację w której wracasz z spaceru z dzieckiem lub wychodzicie z kina na parking…i tam twoje dziecko widzi sytuację w której samochód z prędkością 30km/h uderza w inny pojazd…

   Normalnie wysiadają kierowcy, chwile przeklinają coś o pierwszeństwie ..i jezeli nic się nie stało to spychają pojazdy w miejsce nie zakłócające ruch drogowy. koniec…
   Dziecku tłumaczysz ze to się zdarza że samochodziki są niebezpiecznie ze może być BUM BUM

   a tu niespodzianka głuchy huk blaszano kartonowy i wypada kierowca z szyby…
   Nie wygląda to za miło to nie jest gra komputerowa. Tutaj człowiek uderza kolanami o deskę, głową rozbija szybę.. głowa i ramiona przejdą ale brzuch rozcina się na szybie i osuwa się z maski…każdy kto widział podobne zdarzenie wie o czym piszę.. mnóstwo krwi…człowiek przecięty…a co gorsza twoim obowiązkiem jest pomóc temu kierowcy i powstał dylemat

   Podejść z dzieckiem i sprawdzić funkcje życiowe i jezeli ok to zostawić bo nie znasz jeszcze innych urazów i dalej „kompleksówka” (kręgosłup miednica kończyny) i w boczną ustaloną lub też nie.
   A co gorsza Reanimacja człowieka bo się wykrwawia, na twoich i dziecka oczach..

   Czy też darować sobie niszczenie wyobraźni i dzieciństwa dziecka ale narazić się na KW i KK.
   a w dzisiejszych czasach każdy ma kamerę i dochodzeniowcy z prokuratorem dojdą do ciebie ze nie udzieliłeś pomocy.

   zaraz ktoś napisze że przecież drugi kierowca miał zapięte pasy to on powinien udzielić pomocy..
   drugi kierowca to 18-letnia filigranowa dziewczynka wyglądająca jak brzydki chłopiec z gimnazjum. Jest przerażona tym co widzi przecież tylko cofała a tamten samochód jechał wolno..

   A ty drogi Piotrze w tym wszystkim stoisz jak ku*as w dłoni i nie wiesz co robić, a ten cały stres i dziwna sytuacja tylko dlatego bo ktoś nie miał pasów…

   Zgadza się to jest wybór każdego z nas…ale brak pasów powoduje że może wydarzyć się sytuacja w której narzucę innym tylko więcej stresu, a dziecku jak w wyżej wymienionym przykładzie cyt:.”rozpieprzyć mózg aż do śmierci.”

   Pozdrawiam wszystkich uczestników ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Znany celebryta będzie walczył na Gali MMA w Olsztynie! Czy przegra?

Pochodzący z Olsztyna zawodnik 13 grudnia wystąpi na gali Celtic Gladiator w Olsztynie! Bilety dostępne na: KupBilecik.pl Dla Alana Kwiecińskiego (27 l.) będzie to czwarta walka,...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X