fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Nadchodzi mróz jak w Ameryce?

reklama

W Ameryce Północnej zamarzł wodospad Niagara. Czy taki sam los czeka olsztyńską Łynę?  Do Olsztyna zbliżają się siarczyste mrozy!

Wszyscy czekają już na wiosnę, ale zima jednak nie chce odpuścić
Wszyscy czekają już na wiosnę, ale zima jednak nie chce odpuścić

Amerykanie wieszczą nam temperaturową apokalipsę. Na razie mamy jeszcze jesienną aurę, ale według amerykańskich meteorologów już w przyszłym tygodniu w nasz kraj ma uderzyć podmuch mroźnego powietrza. Najnowsza edycja amerykańskiego modelu meteorologicznego GFS przewiduje całkowitą zmianę pogody. Na początku ma czekać nas lekki całodobowy mróz, ale z każdym dniem ma być coraz zimniej. W okolicach 20 stycznia temperatury mają spaść już do poziomu dwucyfrowego w dzień i w nocy. Spowodowane ma to być osłabieniem Atlantyku i przejściem w negatywną fazę NAO*.

Mamy nadzieję, że Amerykanie jednak się mylą i nie będzie konieczne noszenie czapek, rękawiczek i kalesonów. Mróz i zima jest fajna, ale na zdjęciach. Zdecydowanie wszyscy wolimy ciepła zimę.

Czytaj też:  Śledczy: W organizmie adwokata Pawła K. była kokaina
reklama

*North Atlantic Oscillation (NAO) – zjawisko metrologiczne występujące na obszarze Północnego Atlantyku, które ma wpływ na klimat otaczających go kontynentów. Związane jest z globalną cyrkulacją powietrza i wody oceanicznej.  

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama