fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

1,726 mld euro dla regionu w nowej perskeptywie finansowania unijnego

reklama
Premier Donald Tusk przedstawił propozycję podziału środków na Regionalne Programy Operacyjne w poszczególnych województwach. Nasz region otrzyma 1,726 mld euro.
szymany

Nasze województwo w minionej perspektywie finansowej (2007-2013) otrzymało na realizację RPO Warmia i Mazury  1 036 mln euro, a więc jest się z czego cieszyć, bo kwota jest wyższa. – Trzeba pamiętać, że tych środków będzie więcej, bo jeszcze nie wiemy ile do nas trafi funduszy z programów krajowych – wyjaśnia Marcin Galibarczyk z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego.
Mniej dostaną od nas województwa: lubuskie 906,1 mld euro, opolskie 944,1 mld euro, podlaskie 1 212,4 mld euro, świętokrzyskie 1 363,2 mld euro oraz zachodniopomorskie 1 599,7 mld euro.
Znane są także ogólne założenia nowego RPO. Akcent zostanie położony przede wszystkim na przedsięwzięcia zwiększające konkurencyjność regionalnej gospodarki: budowanie bazy dochodowej województwa, tj. przede wszystkim na rozwój przedsiębiorczości, zadania związane z infrastrukturą transportową (drogową, kolejową oraz śródlądowymi drogami wodnymi). Trzecia, co do wielkości pula środków, skierowana zostanie na inwestycje w efektywność energetyczną (gospodarkę niskoemisyjną, energetykę, zwłaszcza „zieloną”). -Duże środki przeznaczone zostaną na inwestycje w kapitał ludzki.
Czytaj też:  Powstanie apartamentowiec wśród zabytkowych kamienic w centrum Olsztyna?
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama