reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Nawet w weekend mamy wciąż ogromne wzrosty zakażeń koronawirusem

WiadomościNawet w weekend mamy wciąż ogromne wzrosty zakażeń koronawirusem

Z ostatnich badań laboratoryjnych wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 29 253 przypadki zakażenia koronawirusem, co oznacza wzrost o 7,4 tys. w porównaniu z tygodniem wcześniej. Niestety, zmarło również 131 chorych – takie informacje przekazało Ministerstwo Zdrowia. Mazowsze i Śląsk wciąż mają największą liczbę zakażeń. Najwięcej nowych przypadków zakażenia zanotowano na Mazowszu – 4652 […]

Z ostatnich badań laboratoryjnych wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 29 253 przypadki zakażenia koronawirusem, co oznacza wzrost o 7,4 tys. w porównaniu z tygodniem wcześniej. Niestety, zmarło również 131 chorych – takie informacje przekazało Ministerstwo Zdrowia. Mazowsze i Śląsk wciąż mają największą liczbę zakażeń.

reklama

Najwięcej nowych przypadków zakażenia zanotowano na Mazowszu – 4652 i w Śląskim – 4647, a najmniej w woj. podlaskim – 356. Pozostałe przypadki wystąpiły w województwach: wielkopolskim (3652), małopolskim (2404), dolnośląskim (2207), pomorskim (1874), łódzkim (1580), kujawsko-pomorskim (1537), podkarpackim (1333), warmińsko-mazurskim (885), zachodniopomorskim (872), lubelskim (860), świętokrzyskim (718), opolskim (668) oraz lubuskim (636). Ponadto w 372 przypadkach nie podano adresu, ale dane te mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ostatniej doby zmarło 36 osób z powodu COVID-19, natomiast 95 chorych zmarło z powodu współistniejących chorób. Suma zgonów wynosi zatem 131. Tydzień temu (21 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 849 nowych przypadkach i 140 zgonach, a dwa tygodnie temu (14 marca) o 17 259 zakażeniach i 110 zgonach. Najwięcej dziennej liczby zakażeń zarejestrowano 26 marca – było ich 35 143. Natomiast w czwartek wykryto 34 151 zakażeń, a w środę 29 978.

reklama

25 listopada zeszłego roku odnotowano największą dobową liczbę zgonów z powodu koronawirusa w Polsce – 674.

Od 4 marca 2020 roku, kiedy to wykryto w Polsce pierwszy przypadek COVID-19, zakażenie potwierdzono u 2 250 991 osób, z których 51 884 zmarło.

Źródło: PAP

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Jak sprzedać mieszkanie w Rudzie Śląskiej – poradnik dla właścicieli

Ruda Śląska to jeden z najtańszych dużych rynków mieszkaniowych w aglomeracji śląskiej.

Lustro na wymiar czy gotowy model? Co wziąć pod uwagę przed montażem

Zdarza się, że po zakończeniu remontu pozostaje pozornie prosty etap – wybór lustra.

Wyjazd w Góry Stołowe z noclegiem w Kudowie-Zdroju – o czym warto pamiętać przed podróżą?

Góry Stołowe stanowią unikalny płaskowyż w Sudetach, charakteryzujący się rozległymi labiryntami skalnymi oraz głębokimi szczelinami.

Warmia i Mazury samochodem — 6 miejsc, które warto zobaczyć poza utartymi szlakami

Warmia i Mazury to region, który większość turystów zna wyłącznie od strony jezior.

Łysienie u kobiet — wstydliwy problem, o którym warto mówić głośniej

Wypadanie włosów u kobiet często jest tematem trudniejszym niż u mężczyzn.

Internetowy sklep zielarski – dlaczego coraz więcej osób interesuje się fitoterapią i naturalnymi produktami roślinnymi?

Jeszcze kilkanaście lat temu zakupy ziołowe większości osób kojarzyły się głównie z niewielkimi sklepami stacjonarnymi oraz lokalnymi zielarniami.

Gry planszowe dla dzieci i dorosłych – co warto wybrać?

Gry planszowe to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu, rozwijanie kreatywności i budowanie relacji niezależnie od wieku.

Gdzie zrobić grawer laserowy w Warszawie od ręki? Nawet w 15 minut

W Warszawie nie trzeba już czekać kilku dni na grawerowanie laserowe.

Nowe perspektywy zysku na lokalnym rynku czyli dlaczego branża zoologiczna w stolicy Warmii przeżywa prawdziwy renesans

Rynek produktów dla zwierząt domowych od lat wykazuje ogromną odporność na zawirowania gospodarcze a właściciele czworonogów coraz częściej rezygnują z tanich marketowych rozwiązań na rzecz produktów z segmentu premium.

Czy zioła odstraszają szkodniki drewna?

W ostatnich latach coraz więcej osób poszukuje ekologicznych metod ochrony drewna.

Materiały wykończeniowe do domu: jak dopasować styl do charakteru wnętrza i elewacji?

Wybór materiałów wykończeniowych to decyzja, która definiuje charakter domu na lata.

Dlaczego warto zainwestować w luksusowe apartamenty na Mazurach?

Apartament nad jeziorem to obecnie jedna z najbardziej atrakcyjnych inwestycji.

Co jeść, żeby pozbyć się cellulitu? Dieta antycellulitowa

Cellulit, powszechna zmiana w tkance podskórnej u kobiet po okresie dojrzewania, charakteryzuje się nierównomiernym rozmieszczeniem komórek tłuszczowych, zatrzymaniem wody oraz osłabieniem tkanki łącznej.

Włączniki Wi-Fi i Zigbee — jak zbudować inteligentny dom bez kucia ścian?

Współczesne technologie smart home rewolucjonizują podejście do modernizacji wnętrz, oferując zaawansowane funkcje sterowania bez konieczności kosztownych i inwazyjnych prac remontowych.
reklama
reklama