Kierowca BMW potrącił dwie 13-letnie dziewczynki na oznakowanym przejściu dla pieszych. Nastolatki trafiły do szpitala, a na miejscu pracowały służby. Policja ujawniła wstępne ustalenia.
Potrącenie nastolatek na pasach w Ostródzie
Do wypadku doszło 20 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Jagiełły i Sportowej w Ostródzie. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 31-letni kierujący samochodem marki BMW uderzył w dwie dziewczynki.
Kierujący BMW najechał na dwie 13-letnie piesze znajdujące się w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych.” – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie.
Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Poszkodowane dziewczynki zostały przetransportowane do szpitala, gdzie przeszły szczegółowe badania.
Stan poszkodowanych i ustalenia policji
Na szczęście obrażenia nastolatek nie zagrażają ich życiu. Sprawą zajmuje się policja, która wyjaśnia dokładny przebieg i przyczyny zdarzenia.
Policjanci potwierdzili również, że kierowca BMW w chwili zdarzenia był trzeźwy.
Utrudnienia w ruchu i apel do kierowców
W wyniku zdarzenia w rejonie skrzyżowania występowały utrudnienia w ruchu. Przejazd odbywał się wahadłowo, a na miejscu pracowały służby ratunkowe oraz policja.
Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych.
źródło: KPP Ostróda