9 października 2024 roku przed Sądem Lekarskim Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie stanął lek. med. Andrzej Wyrębek (ginekolog). Oskarżono go o negowanie obostrzeń, wprowadzonych podczas pandemii Covid-19 – 20 marca 2020 roku. Oskarżenie wniesiono na wniosek Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Lekarz, który publicznie wyrażał swoje wątpliwości co do zasadności noszenia masek, szczepień, a także wiarygodności testów na Covid-19 twierdził, że restrykcje pandemiczne były nieuzasadnione naukowo.
Kontrowersyjne poglądy lekarza
Podczas rozprawy obrońca Andrzeja Wyrębka, mecenas Arkadiusz Tetela, argumentował, że oskarżenie lekarza jest bezpodstawne i oparte na jego poglądach, a nie na dowodach. Pełnomocnik wskazał na ponad 300 artykułów naukowych, które Wyrębek przedstawił jako dowody potwierdzające swoje stanowisko, ale które Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej miał zignorować. Obrońca porównał postępowanie do „polowania na czarownice”, argumentując, że lekarze w innych krajach, takich jak Szwecja, nie stosowali podobnych restrykcji jak w Polsce.
Sąd postanowił odroczyć rozprawę na wniosek obrońcy oskarżonego, który zażądał zwrotu sprawy do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, argumentując, że oskarżenie zostało wniesione bez wystarczających dowodów oraz bez powołania biegłych. Rozprawa wzbudziła zainteresowanie licznych sympatyków lekarza, w tym działaczy Konfederacji oraz stowarzyszenia „STOPNOP” – organizacji sprzeciwiającej się obowiązkowym szczepieniom.
Lek. A. Wyrębek jest zaangażowanym działaczem partii Konfederacja – Nowa Nadzieja i z jej ramienia kandydował w wyborach do Sejmu.
Lekarz podpisał apel przeciwko masowym szczepieniom na Covid-19
Lek. med. Andrzej Wyrębek, jest jednym z lekarzy w Polsce, którzy podpisali apel przeciwko masowym szczepieniom na Covid-19 w 2020 roku. Apel wyrażał wątpliwości co do bezpieczeństwa szczepionek, szczególnie tych opartych na technologii mRNA, podkreślając brak wystarczających badań nad ich długoterminowymi skutkami. Podobne procesy toczą się w innych miastach Polski, w tym w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.
Sprawa Andrzeja Wyrębka jest pierwszym w Olsztynie przypadkiem, gdzie lekarz stanął przed sądem za negowanie pandemicznych obostrzeń i publiczne wyrażanie swoich wątpliwości co do oficjalnych zaleceń rządu i instytucji medycznych.
źródło: debata.olsztyn.pl
Pandemię w jeden dzień zakończyli uchodźcy ze wschodu. Cyk i wajcha przełożona na wojnę.
Ale miał rację o braku badań dot. bezpieczeństwa stosowania terapii mRNA.