-2 C
Olsztyn
piątek, 22 listopada, 2024
reklama

Ładowarka samochodowa: czym się różni i którą wybrać?

Materiał partneraŁadowarka samochodowa: czym się różni i którą wybrać?

Szukasz ładowarki samochodowej, ale nie wiesz do której sięgnąć? Dowiedz się, jak wybrać dobrą samochodowa supercharge.

Ładowarka samochodowa: zachowaj ostrożność przy wyborze

Wystarczy odwiedzić jakikolwiek większy sklep internetowy, a sekcja Ładowarki samochodowe przepełnia się dziesiątkami modeli różnych producentów. Poszczególne produkty różnią się ceną, kolorem, ilością wyjść, wielkością oraz prądem wyjściowym. Niestety nieświadomy klient może wybrać najtańszy model w przekonaniu, że jakoś się naładuje. A potem się pali – ładowarka się nie ładuje, obsługa jest utrudniona, a nawet powoduje inne problemy. Wyjaśnijmy, na co zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki.

Prąd wyjściowy jest ważny

Podobnie jak w przypadku konwencjonalnych ładowarek sieciowych, prędkość ładowania zależy przede wszystkim od prądu wyjściowego, jaki ładowarka (a raczej zasilacz) jest w stanie dostarczyć do urządzenia. Najtańsze modele mogą oferować tylko 1A wyjścia, co stanowi połowę dzisiejszych jakościowo ładowarek. Spowoduje to niepotrzebne spowolnienie ładowania. Dlatego zdecydowanie poszukaj ładowarki o prądzie wyjściowym 2 lub więcej amperów. Niestety nawet ta postać nas nie uratuje. Choć wiele ładowarek chwali się 2 A, rzeczywistość jest często inna – jakość produktu odgrywa tutaj rolę.

Jedno, dwa czy trzy wyjścia?

Samochodowa supercharge może również różnić się liczbą złączy USB – wskazuje to, ile urządzeń możesz ładować jednocześnie. Zwykle spotykamy 1, 2 lub 3 wyjścia. W tym przypadku trzymamy się dewizy, że mniej jest możliwe, czasem więcej. Jeśli ładujesz tylko jedno urządzenie, potrzebujesz tylko jednego wyjścia. Dwa wyjścia są dość powszechne, ale już trzy uważamy za bezużyteczne, co również obciąża samą ładowarkę. Wyjątkiem są możliwe wyjazdy wakacyjne, gdzie ładowanie doceni cała rodzina. Ale tutaj tylko naprawdę dobra ładowarka (zobacz nasze wskazówki na końcu).

Należy przy tym pamiętać, że w przypadku wielu ładowarek prąd wyjściowy jest dzielony między wyjścia – więc jeśli połączysz dwa urządzenia, a ładowarka obsługuje tylko 2 A, oba urządzenia będą ładować się powoli. W przypadku złej jakości ładowarek amper nie będzie wymagany i urządzenie może w ogóle się nie ładować.

Nie lekceważ jakości ładowarki samochodowej lub kabla

Choć słowo jakość było już wielokrotnie słyszane, jest tak ważne, że zasługuje na swój własny akapit. Przy cenie ładowarek nie wypada oszczędzać. Najtańsze modele można zdobyć bez przesady „za kilogram”, ale ich jakość jest słaba i zazwyczaj przynoszą więcej szkody niż pożytku. Tańsza ładowarka zwykle ma słaby prąd wyjściowy, co nie odpowiada danym producenta. W ogóle nie musi ładować bardziej wymagających urządzeń (np. tabletów) lub ładuje się bardzo wolno (zużycie telefonu podczas korzystania z nawigacji może być jeszcze wyższe).

Sytuację może komplikować też kiepski kabel jakościowy – niejednokrotnie ładowarki sprzedawane są bez kabla, a użytkownicy korzystają wtedy z kabli, które mają pod ręką. Jednak nawet złej jakości kabel może nie być w stanie przesłać wystarczającej ilości prądu, a ładowanie jest powolne, nawet jeśli ładowarka nie jest odpowiedzialna. Jeśli to możliwe, użyj oryginalnego kabla ładowarki lub ogólnie kabla wyższej jakości.

W wielu przypadkach słaba Samochodowa supercharge nie tylko spowoduje powolne ładowanie, ale może nawet zakłócać działanie radia. I wielu użytkownikom przeszkadza, jeśli muszą wybierać między zajętym telefonem a wysokiej jakości słuchaniem. Naprawdę unikaj tej ścieżki.

Zwróć uwagę na rozmiar i diodę LED!

Projekt ładowarki również nie jest dobrym niedoszacowaniem. W szczególności tanie ładowarki nie trzymają się w szufladzie papierosów zdecydowanie tak, jak powinny – niektóre wypadają, inne tracą kontakt podczas jazdy, a często sztuką jest podłączyć ładowarkę tak, aby faktycznie działała. Dotyczy to ponownie głównie najtańszych modeli. Niektóre ładowarki są tak duże, że wystają z gniazdka i niepotrzebnie zajmują miejsce wokół nich. Ale pamiętaj, aby unikać najmniejszych modeli.

Wiele produktów posiada również diodę LED na korpusie, która informuje o prawidłowym działaniu ładowarki – jest dobrze podłączona i ma kontakt. Jest to zdecydowanie przydatna funkcja, ale czasami intensywność diody LED jest tak duża, że ​​może oślepiać podczas jazdy nocą. Poręczne majsterkowanie z tekturą dla elektryka rozwiąże ten problem, ale można tego uniknąć przy zakupie – na przykład czytając recenzje produktów.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane