reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Warmińsko-mazurskie. Nieznaczny spadek zachorowań na grypopodobne

WiadomościWarmińsko-mazurskie. Nieznaczny spadek zachorowań na grypopodobne

Wzrosła jednak liczba hospitalizowanych z powodu tych chorób.

W ostatnim tygodniu służby sanitarne odnotowały 2129 pacjentów z chorobami grypopodobnymi w województwie warmińsko-mazurskim, co stanowi nieznaczny spadek w porównaniu z pierwszym tygodniem października – podał sanepid.  Zwiększyła się jednak liczba hospitalizacji z powodu tych chorób.

reklama

W poprzednim tygodniu w woj. Warmińsko-Mazurskim liczba przypadków chorób grypopodobnych wyniosła 1129, co stanowi nieznaczny spadek, bo o 10 pacjentów, w porównaniu z poprzednim tygodniem. W związku z ciężkim przebiegiem infekcji, w szpitalach przebywa 39 osób, co stanowi 7 więcej niż poprzednio.

Najwięcej hospitalizacji, 23 pacjentów, dotyczy dzieci w wieku do 4 lat, stanowiącej najliczniejszą grupę chorych w regionie – 738 osób z tej grupy choruje. Dzieci w wieku od 5 do 14 lat chorują łącznie 569, a w szpitalu jest 6 z tej grupy.

reklama

W przedziale wiekowym 15-64 lat zarejestrowano 675 pacjentów, z których 6 jest hospitalizowanych. 147 osób powyżej 65. roku życia choruje, a w szpitalu przebywa 4 z nich.

Pacjenci, którzy chorują na choroby grypopodobne, skarżą się na objawy, takie jak gorączka, kaszel, katar, bóle gardła i uszu. Sanepid nie potwierdził żadnego przypadku grypy w regionie.

Epidemiolodzy apelują, aby rodzice nie posyłali chorych dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół. Istotne w zapobieganiu szerzeniu się infekcji jest również noszenie maseczek.

źródło: PAP

Tym żyje Olsztyn

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Zepsuła się drukarka? Sprawdź zanim zapłacisz za nową

Awaria drukarki w złym momencie potrafi zatrzymać pracę całego biura.

Jaką przyczepę jednoosiową wybrać do swoich potrzeb

Wybór odpowiedniej przyczepy jednoosiowej wymaga analizy kluczowych parametrów technicznych, które decydują o jej funkcjonalności i bezpieczeństwie.

Jakie oprogramowanie dla firmy produkcyjnej wybrać

Wybór odpowiedniego oprogramowania dla firm produkcyjnych jest kluczową decyzją, która wpływa na efektywność operacyjną i konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Cyna do lutowania w laskach – jak czytać oznaczenia LC i dobrać spoiwo do materiału

Laski lutownicze to jedna z najstarszych i jednocześnie najszerzej stosowanych form spoiwa do lutowania miękkiego.

Jak dobrać płytki do mieszkania w bloku? Praktyczny poradnik przed remontem

Wybór wykończenia podłóg i ścian w bloku wymaga balansu między estetyką a funkcjonalnością.

Produkcja krótkoseryjna: proszek, forma czy frezowanie

Produkcja krótkoseryjna to obszar, w którym najczęściej podejmuje się złą decyzję technologiczną.

Producent zasilaczy UPS ? na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy?

Wybór odpowiedniego producenta zasilaczy UPS jest kluczowy dla zapewnienia stabilności zasilania w wielu branżach.

Sprzedaż wysyłkowa a kasa fiskalna – kto powinien ją posiadać?

Sklep internetowy w wielu przypadkach może działać bez kasy fiskalnej, jednak ewidencjonowanie sprzedaży i wydawanie paragonów bywa konieczne.

Jak otworzyć salę zabaw w Olsztynie? Rodzice podpowiadają, na czym naprawdę warto się skupić

Pomysł na własną salę zabaw może wydawać się prosty: znaleźć odpowiedni lokal, zamontować konstrukcję, przygotować kilka stolików dla rodziców i otworzyć drzwi.

Gdzie najlepiej kupić samochód używany w Polsce

Nie istnieje idealne miejsce do zakupu samochodu używanego.

Festiwal Dmuchańców w Parku Centralnym. Pięć dni świetnej zabawy dla dzieci

Park Centralny opanują wielkie dmuchańce. Festiwal potrwa aż pięć dni!

Lody Bolero – dlaczego warto pielęgnować polskie marki z tradycją?

Lody Bolero od początku kojarzone są z charakterystyczną lodową kanapką zamkniętą pomiędzy chrupiącymi waflami.

Wakacje na Kaszubach? To jest to!

Wiele osób rozdziela wakacje w Polsce na Bałtyk i góry.
reklama
reklama