Olsztyn
poniedziałek, 6 maja, 2024

Poseł Michał Wypij zaprasza na wydarzenie charytatywne

WiadomościPoseł Michał Wypij zaprasza na wydarzenie charytatywne

Poseł Michał Wypij zaprasza na mecz charytatywny na rzecz Sebastiana, który utracił sprawność w wyniku poważnego wypadku.

Sebastian Ocimek to 17-letni, dobrze rokujący piłkarz KS Pojezierze Prostki. Wielki talent, któremu los okrutnie pokrzyżował plany. Debiutując w seniorach, miał poważny wypadek, w wyniku którego złamał kręgosłup szyjny i dotkliwie uszkodził rdzeń kręgowy.

Mając na uwadze ideę niesienia pomocy osobom potrzebującym, poseł Michał Wypij zaproponował posłom, samorządowcom, lokalnym społecznikom, aby ponownie zjednoczyć się ponad podziałami politycznymi i zagrać rewanżowy mecz dla Sebastiana (pierwszy mecz odbył się w Olsztynie, we wrześniu 2020 r.), tym razem w jego rodzinnej miejscowości – Prostkach.

Michał Karpowicz – radny Gminy Stare Juchy
Jan Strzeżek – radny Rady Dzielnicy Bielany, Szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów
Jakub Doraczyński – radny Miasta Mrągowo
Marek Łukiewski – prezes WMZPN
Kamil Kozłowski – burmistrz Biskupca
Cezary Łachmański – burmistrz Pasymia
Bogusław Fijas – wójt Gminy Ostróda
nadkom. Michał Sadoń – Komendant Straży Marszałkowskiej

W Drużynie Przyjaciół Sebastiana znajdą się m.in. koledzy z drużyny Pojezierze Prostki, Wójt Gminy Prostki, lokalni społecznicy, radni, Marcin Możdżonek, trener i prezes Pojezierza Prostki.

Mecz odbędzie się w sobotę (3 lipca 2021r.) na Stadionie Leśnym w Prostkach (ul. Sportowa 7).

O 11:30 otworzą się bramy stadionu, a wraz z nimi rozpocznie się całe wydarzenie. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 13:00. Mecz będzie składał się z dwóch części po 30 minut. O 13:45 zacznie się druga połowa.

W trakcie wydarzenia będą dostępne stoiska gastronomiczne (grill, grochówka, lemoniada, ciasto), z których cały dochód przeznaczony zostanie na rzecz Sebastiana Ocimka.

Wejście na stadion możliwe będzie w zamian za wrzucenie dowolnej kwoty do puszki.

Cały czas trwają licytacje na specjalnie stworzonej grupie na Facebooku: Mecz o Wszystko.

Źródło: Biuro Poselskie Posła Michała Wypija