Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024

Poseł Michał Wypij zaprasza na wydarzenie charytatywne

WiadomościPoseł Michał Wypij zaprasza na wydarzenie charytatywne

Poseł Michał Wypij zaprasza na mecz charytatywny na rzecz Sebastiana, który utracił sprawność w wyniku poważnego wypadku.

Sebastian Ocimek to 17-letni, dobrze rokujący piłkarz KS Pojezierze Prostki. Wielki talent, któremu los okrutnie pokrzyżował plany. Debiutując w seniorach, miał poważny wypadek, w wyniku którego złamał kręgosłup szyjny i dotkliwie uszkodził rdzeń kręgowy.

Mając na uwadze ideę niesienia pomocy osobom potrzebującym, poseł Michał Wypij zaproponował posłom, samorządowcom, lokalnym społecznikom, aby ponownie zjednoczyć się ponad podziałami politycznymi i zagrać rewanżowy mecz dla Sebastiana (pierwszy mecz odbył się w Olsztynie, we wrześniu 2020 r.), tym razem w jego rodzinnej miejscowości – Prostkach.

Michał Karpowicz – radny Gminy Stare Juchy
Jan Strzeżek – radny Rady Dzielnicy Bielany, Szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów
Jakub Doraczyński – radny Miasta Mrągowo
Marek Łukiewski – prezes WMZPN
Kamil Kozłowski – burmistrz Biskupca
Cezary Łachmański – burmistrz Pasymia
Bogusław Fijas – wójt Gminy Ostróda
nadkom. Michał Sadoń – Komendant Straży Marszałkowskiej

W Drużynie Przyjaciół Sebastiana znajdą się m.in. koledzy z drużyny Pojezierze Prostki, Wójt Gminy Prostki, lokalni społecznicy, radni, Marcin Możdżonek, trener i prezes Pojezierza Prostki.

Mecz odbędzie się w sobotę (3 lipca 2021r.) na Stadionie Leśnym w Prostkach (ul. Sportowa 7).

O 11:30 otworzą się bramy stadionu, a wraz z nimi rozpocznie się całe wydarzenie. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 13:00. Mecz będzie składał się z dwóch części po 30 minut. O 13:45 zacznie się druga połowa.

W trakcie wydarzenia będą dostępne stoiska gastronomiczne (grill, grochówka, lemoniada, ciasto), z których cały dochód przeznaczony zostanie na rzecz Sebastiana Ocimka.

Wejście na stadion możliwe będzie w zamian za wrzucenie dowolnej kwoty do puszki.

Cały czas trwają licytacje na specjalnie stworzonej grupie na Facebooku: Mecz o Wszystko.

Źródło: Biuro Poselskie Posła Michała Wypija