fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyn zachęca inwestorów

Następne spotkanie prezydenta miasta z przedstawicielami biznesu. Tym razem Piotr Grzymowicz w Gdańsku opowiadał o szansach, jakie daje Olsztyn.

„Ciągnie Biznes do Warmii i Mazur – do Olsztyna i Elbląga” to cykl spotkań, w których biorą udział przedstawiciele regionu oraz największych miast województwa. Drugie spotkanie odbyło się w Gdańsku. W grudniu podobne wydarzenie zostało zorganizowane w Warszawie.

Nie możemy stać w miejscu – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Dlatego wychodzimy do przedsiębiorców, informujemy ich o możliwościach oferowanych przez Olsztyn, zachęcamy ich do inwestowania w naszym mieście. A te możliwości są spore. Wystarczy choćby przypomnieć, że mamy do dyspozycji około 40 tys. m kwad. powierzchni biurowej.

Spotkania są skierowane do przedstawicieli coraz prężniej rozwijającej się na Warmii i Mazurach branży BPO/SSC, czyli usług dla biznesu. W wydarzeniu zorganizowanym w Gdańsku udział wzięli przedstawiciele kilkudziesięciu firm. Informacja o nim trafiła też m.in. do lokalnych mediów i ambasad – zapewniają ratuszowi urzędnicy.

6 KOMENTARZE

  1. zalosny jest ten prezydent normalnie coraz bardziej przypomina mi bronka. jezdzi po innych miastach i zahceca inwestorow czlowieku najpierw stworz klimat zeby tu inwestowac, jak mam kase i jestem inwestorem to kolomnie maja skakac urzednicy a nie na odwrot. mozna wyliczac bez liku ile inwestycji ominelo olsztyn. tramwaje? komu one potrzebne? utrudniles tylko zycie ludziom ktorzy jeszcze tu pracuja i zyja, ale kwestia czasu kiedy pokolenie od 19lat w gore stad wyemigruje bo nie ma tutaj prespektyw.

  2. Prawda. Znajomi stwierdzili, że nie ma w tym mieście klimatu do zarabiania pieniędzy i wyprowadzili się do Gdańska. Gdybym był młodszy i nie kochał za bardzo tego miasta( urodziłem się tutaj) to też bym miał takie myśli.

  3. Grzybowicz gada głupoty. Po pierwsze TY jesteś gospodarzem miasta i to TY odpowiadasz za nowych inwestorów, którzy mogliby sponsorować Stomil i inne kluby w Olsztynie. Nowi inwestorzy, to również nowe normalne miejsca pracy – normalne czyli nie w galerii za 1200 zł, dla studenta i na umowie śmieciowej. Następna sprawa dotyczy obecnych firm, które są pracodawcami w Olsztynie. Większość jest ulokowana na ulicy Lubelskiej, Towarowej, Stalowej, Leonharda, Stalowe. I tu pytanie do Grzybowicza : Widziałeś w jakim stanie są tam ulice? To ma być wizytówka dla przyszłych inwestorów? Ostatnio był u mnie znajomy Niemiec, który pracuje w wielkiej korporacji ABB ( produkcja min. transformatorów, automatyki ). Ten człowiek jest odpowiedzialny za inwestycje w Europie Wschodniej i nie mógł uwierzyć w to jak wyglądają tam ulice i cała infrastruktura. WSTYD I HAŃBA. Robisz z Olsztyna drugi Ciechocinek, miasto dla starych bab i dziadków. Wszędzie jakieś bzdurne inwestycje typu parki, renowacja jakiś ruin, beton placów, pomników itd. Młodzi ludzie nie mają czego tu szukać, wszyscy uciekają do trójmiasta, Poznania, Warszawy lub zagranice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...