fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

7.4 C
Olsztyn
środa, 27 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kolejny sukces szkoły z Olsztyna


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Sprzęt multimedialny za najlepszą reklamę społeczną promującą wiedzę o żywności wygrał Zespół Placówek Edukacyjnych. Szkoła brała udział w programie „Przyszłość na talerzu”.

Przy okazji programu uczniowie odkodowywali zaszyfrowane wiadomości, zdobywali kolejne stopnie wtajemniczenia, a część z nich stworzyła specjalne Reklamy Społeczne. Ich celem było promowanie wiedzy o pochodzeniu żywności wśród… ludzi w XXIII wieku. Reklamy zostały ocenione przez jury złożone z ekspertów, które wyłoniło najlepsze prace.

Po zgłoszeniu do konkursu zespołu uczniów, nauczyciel otrzymuje wiadomość od Julka, młodego przedstawiciela tajemniczej Agencji F.O.O.D. z odległego XXIII wieku. Dzieci dowiadują się, że w przyszłości ludzie całkowicie utracili wiedzę o tym, jak produkuje się żywność, a zamiast przyrządzać zdrowe i pełnowartościowe potrawy, łykają odżywcze pastylki. Zadaniem uczniów jest przekazanie rówieśnikom z przyszłości wiedzy oraz informacji o tym, jak produkuje się żywność oraz przekonać ich do zdrowego odżywiania się.

Atutem kampanii jest z pewnością świetnie przygotowany materiał merytoryczny pozwalający na sprawne przeprowadzenie lekcji – stwierdza opiekun zespołu Wyjątkowi z ZPE w Olsztynie, Michał Śliwiński. – Strzałem w dziesiątkę okazała się tematyka programu, czyli pochodzenie żywności, gdyż młodzi ludzie wskutek daleko posuniętego procesu przetwarzania żywności zapominają o jej źródłach.

W programie Tesco dla Szkół „Przyszłość na talerzu” bierze udział już ponad 300 dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego. Rekrutacja jest wciąż otwarta dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, a na rozdanie czeka jeszcze ponad 200 nagród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs