-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Internauci z Olsztyna pomogli odnaleźć zaginionego 69-latka

WiadomościInternauci z Olsztyna pomogli odnaleźć zaginionego 69-latka

Kilkunastu policjantów brało udział w akcji poszukiwawczej starszego mieszkańca Olsztyna. Po kilku godzinach udało się go na szczęście odnaleźć. Pomóc starali się także internauci, którzy masowo udostępniali informację o zaginięciu mężczyzny na Facebooku.

reklama

Wczoraj (3.02) krótko przed godz. 20 do olsztyńskiej komendy zgłosiła się kobieta z informacją o zaginięciu jej 69-letniego ojca. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna dzień wcześniej, około południa, wyszedł z mieszkania i już do niego nie wrócił. Wcześniej rodzina szukała 69-latka na własną rękę przez kilkadziesiąt godzin.

Funkcjonariusze, mając informację, że mężczyzna może mieć zaniki pamięci i może nie być ubrany odpowiednio do panującej aktualnie pory roku, natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Kilkunastu policjantów skontrolowało miejsca, gdzie mógł przebywać zaginiony, sprawdzali każdą otrzymaną informację na temat mężczyzny. Funkcjonariusze wykorzystali kamery ITS-u i miejskiego monitoringu. 

reklama

W poszukiwaniach intensywnie uczestniczyli także internauci, którzy szybko podchwycili zamieszczone na portalu społecznościowym przez rodzinę zaginionego ogłoszenie: – Edit!!! Widziany dziś w okolicach LO5 w Olsztynie o godz. 12, prowadząc taczkę budowlaną. Edit!!! Mój ojciec był widziany ok. 18.40 na oś. Generałów, a ok. 21 na ul. Warszawskiej w pobliżu stacji Orlen. Potrzebujemy Waszej pomocy w znalezieniu Mojego Taty!

zaginiony 69 latek olsztyn (2)

reklama

Na bieżąco uaktualniany o nowe informacje komunikat udostępniono na Facebooku prawie tysiąc razy.

Kajakarz wpadł do rzeki. Dostał mandat, bo był pijany

Na szczęście wspólny wysiłek i akcja poszukiwawcza powiodły się – kilka minut po północy funkcjonariusze odnaleźli zaginionego mężczyznę na olsztyńskim Kortowie, gdy szedł chodnikiem. Zmarzniętego 69-latka funkcjonariusze przekazali rodzinie.

zaginiony 69 latek olsztyn (3)

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jacek
4 lutego 2016 23:53

tak

Mateusz
4 lutego 2016 23:50

Internauci potrafią

Popularne
Ogłoszenia
Uciekając przed policją ukrył się w bagnie
Romantyczna podróż 14-latka z Ełku do ukochanej w Warszawie. Zabrakło mu na bilet powrotny