Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-1 C
Olsztyn
czwartek, 12 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Fundacja Batorego oceni OBO

reklama

Za nami już trzy edycje Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski z nich wszystkich pomoże wyciągnąć Fundacja Batorego.

W środę (3.01) odbędą się dwa spotkania poświęcone OBO. Na pierwsze zaproszono członków Zespołów Koordynujących, a na drugie – wnioskodawców projektów składanych do olsztyńskiego budżetu partycypacyjnego. Będzie to ewaluacja zewnętrzna, uzupełniająca raport przygotowany wcześniej w Urzędzie Miasta.

Spotkania prowadzone będą przez Monikę Falej ze Związku Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” i Dariusza Kraszewskiego z Fundacji im. Stefana Batorego. To właśnie ta warszawska fundacja prowadzi od 2006 roku akcję „Masz głos, masz wybór”, której celem jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w lokalne sprawy i wyczulenie władz samorządowych na uważniejsze  prowadzenie partnerskiej debaty z obywatelami przypominają olsztyńscy urzędnicy. Jednym z narzędzi do realizacji tego zamierzenia są właśnie budżety partycypacyjne. Fundacja Batorego w różnych miastach pomaga przeprowadzać ich ewaluację, wskazuje mocne i słabe strony, doradza rozwiązania. Teraz zajmuje się trzema edycjami OBO.

reklama

Bardzo cieszymy się ze współpracy z organizacjami pozarządowymi – mówi Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta. – Każdy głos, zwłaszcza specjalistów w dziedzinie budżetów partycypacyjnych, jest dla nas cenny. Jesteśmy więc bardzo ciekawi wyników obu tych spotkań.

Spotkania odbędą się w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Szewczenki 1. Członkowie Zespołów Koordynacyjnych spotkają się o godz. 14, a wnioskodawcy o godz. 16.

reklama

grudzień, 2019

31GRU00:00W 2019 roku pójdę na mecz Ligi Futbolu Amerykańskiego

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X