-5 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023
reklama
reklama

Fundacja Batorego oceni OBO

OlsztynFundacja Batorego oceni OBO

Za nami już trzy edycje Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski z nich wszystkich pomoże wyciągnąć Fundacja Batorego.

reklama

W środę (3.01) odbędą się dwa spotkania poświęcone OBO. Na pierwsze zaproszono członków Zespołów Koordynujących, a na drugie – wnioskodawców projektów składanych do olsztyńskiego budżetu partycypacyjnego. Będzie to ewaluacja zewnętrzna, uzupełniająca raport przygotowany wcześniej w Urzędzie Miasta.

Spotkania prowadzone będą przez Monikę Falej ze Związku Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” i Dariusza Kraszewskiego z Fundacji im. Stefana Batorego. To właśnie ta warszawska fundacja prowadzi od 2006 roku akcję „Masz głos, masz wybór”, której celem jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w lokalne sprawy i wyczulenie władz samorządowych na uważniejsze  prowadzenie partnerskiej debaty z obywatelami przypominają olsztyńscy urzędnicy. Jednym z narzędzi do realizacji tego zamierzenia są właśnie budżety partycypacyjne. Fundacja Batorego w różnych miastach pomaga przeprowadzać ich ewaluację, wskazuje mocne i słabe strony, doradza rozwiązania. Teraz zajmuje się trzema edycjami OBO.

reklama

Bardzo cieszymy się ze współpracy z organizacjami pozarządowymi – mówi Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta. – Każdy głos, zwłaszcza specjalistów w dziedzinie budżetów partycypacyjnych, jest dla nas cenny. Jesteśmy więc bardzo ciekawi wyników obu tych spotkań.

Spotkania odbędą się w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Szewczenki 1. Członkowie Zespołów Koordynacyjnych spotkają się o godz. 14, a wnioskodawcy o godz. 16.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia