fbpx
23 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Hołowczyc kończy karierę

reklama

Olsztyński sportowiec ogłosił swoją decyzję kilka dni temu na jednym z portali społecznościowych. Krzysztof Hołowczyc zapowiedział, że nie będzie więcej startował w rajdach terenowych.

Wpis z tą wiadomością pojawił się na Facebooku kierowcy z Olsztyna w ostatnią niedzielę sierpnia. – W tym wyjątkowym dla mnie momencie, po styczniowym sukcesie w legendarnym Dakarze i po piątym zwycięstwie w Baja Poland, pragnę poinformować o mojej decyzji zakończenia intensywnej kariery sportowej w rajdach terenowych – poinformował Hołowczyc. – W czasie z górą dziesięciu lat startów w rajdach Cross-Country było bardzo dużo pozytywnych, ale też i trudnych momentów. Odnosiłem liczne sukcesy, zdobyłem podium Radu Dakar, wygrałem Pucharu Świata FIA, zwyciężałem w wielu rajdach. Były też gorsze chwile, gdy dotykały mnie poważne kontuzje, gdy wracałem do kraju na wózku inwalidzkim, pokonany przez trudy rajdu. Nie żałuje jednak niczego. Od początku moim celem było zdobycie podium rajdu Dakar i na początku tego roku wreszcie mi się to udało. Myślę więc, że jest to najlepszy moment na pożegnanie. 

Przy okazji sportowiec podziękował także swojemu zespołowi, sponsorom, a także rodzinie i kibicom za wsparcie zarówno w dobrych, jak i trudnych chwilach.

reklama

Czy zatem Krzysztof Hołowczyc zupełnie zniknie z oczu kibicom? – Ci wszyscy, którzy myślą, że odejdę w ogóle od motorsportu, mylą się, tak nie jest – zapewnił w rozmowie z TVP Olsztyn. – Na pewno będę sobie jeździł, ale mam to poczucie, że już nie jestem kierowcą fabrycznym, że to już nie jest wielki program, gdzie spędzam np. 3 tygodnie w Maroko, nie jeździmy dziennie 600-800 km. To jest prawdziwa praca, prawdziwa wojna.

Kibice Hołka będą mogli go jeszcze prawdopodobnie oglądać w rywalizacji rallycrossowej. Poza tym kierowca z Olsztyna ma zamiar startować w rajdach jedynie okazjonalnie.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze