fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Czesław Małkowski odwołał się od wyroku

reklama

Zgodnie z zapowiedziami skazany za gwałt na urzędniczce były prezydent Olsztyna złożył apelację do sądu wyższej instancji. Czesław Małkowski nie zgadza się z wyrokiem, który zapadł w ubiegłym roku i domaga się uniewinnienia. 

Sąd Rejonowy w Ostródzie wyrok w sprawie Czesława Jerzego Małkowskiego ogłosił we wrześniu 2015 roku. Były włodarz stolicy Warmii i Mazur, obecnie miejski radny, został uznany winnym gwałtu na ciężarnej urzędniczce oraz usiłowania zgwałcenia, do czego miał wykorzystać istniejącą relację zależności. Małkowski został skazany na 5 lat więzienia, ponadto zasądzono wobec niego 6-letni zakaz zbliżania się do głównej pokrzywdzonej i kontaktowania z nią oraz – na ten sam okres – zakaz sprawowania kierowniczych funkcji w administracji publicznej. Wyrok ten nie był prawomocny.

Już po ogłoszeniu wyroku sam Małkowski podkreślał, że będzie się chciał od niego odwołać. Apelację do sądu II instancji zapowiadał też w grudniu obrońca byłego włodarza Olsztyna. W końcu stała się ona faktem.

reklama

W czwartek (28.01) mec. Marek Gawryluk poinformował o złożeniu apelacji do Sądu Okręgowego w Elblągu. Wyrok został zaskarżony w całości – zarówno decyzja sądu o uznaniu Małkowskiego za winnego, jak i umorzeniu części zarzutów o molestowanie urzędniczek.

Co ciekawe, działania byłego prezydenta i jego obrońcy uprzedziła białostocka prokuratura, która również nie zgadza się z wyrokiem z Ostródy i na początku roku odwołała się do sądu w Elblągu. Prokurator domaga się wyższej kary dla Czesława Małkowskiego – 8 lat pozbawienia wolności,  zakazu kontaktu z pokrzywdzoną do 10 lat i na ten sam okres zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach samorządu terytorialnego.

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: