4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn: pieszy śmiertelnie potrącony przez tramwaj

WiadomościOlsztyn: pieszy śmiertelnie potrącony przez tramwaj

Do zdarzenia doszło w środę (27.01) na al. Sikorskiego w Olsztynie. Niestety, mimo podjętych działań poszkodowanego nie udało się uratować.

reklama

Olsztyn: pieszy śmiertelnie potrącony przez tramwaj Na sygnale Wiadomości

Śmiertelny wypadek miał miejsce dziś krótko po godz. 12 na skrzyżowaniu al. Sikorskiego i Obrońców Tobruku. Według wstępnych policyjnych ustaleń 62-letni pieszy wszedł na przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła i wpadł wprost pod nadjeżdżający tramwaj.

reklama

Mimo podjętej reanimacji nie udało się niestety uratować pieszego – podaje Mariola Plichta, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu motorniczą – jej trzeźwość była bez zastrzeżeń. Na miejscu tego tragicznego zdarzenia będą prowadzone czynności z udziałem prokuratora.

Ruch tramwajowy na tym odcinku jest chwilowo zablokowany. Na jednym pasie al. Sikorskiego mogą również wystąpić utrudnienia. Na miejscu są policjanci, którzy kierują ruchem.

Wypadek na obwodnicy Olsztyna i S51 pod Olsztynkiem. Utrudnienia drogowe
reklama

Zdarzenie wymusiło również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Jak podaje olsztyński Zarząd Dróg Zieleni i Transportu, w związku z wypadkiem drogowym uruchomiona została komunikacja zastępcza. W zastępstwie linii tramwajowej nr 1 będą jeździły autobusy Z1 z przystanków „Kanta” i „Wysoka Brama”. Linia tramwajowa nr 2 jest zastąpiona autobusami Z2 wyjeżdżającymi z przystanków „Kanta” i „Dworzec Główny”. Kursowanie linii tramwajowej nr 3 zostaje zawieszone. Kursy tramwajów zostały wstrzymane na czas prowadzenia czynności wyjaśniających przez służby mundurowe.

Składy wrócą na stałe trasy najszybciej jak będzie to możliwe.

[custom-related-posts title=”Przeczytaj także” order_by=”title” order=”ASC” none_text=”None found”]

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

64 KOMENTARZY

64 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
gb
29 stycznia 2016 16:43

zrób na złość grzymowiczowi. wpłacajmy nawet mniejsze sumy np 30/40zl! http://stomil.olsztyn.pl/Milion-dla-Stomilu-Klub-prosi-kibicow-o-wsparcie-finansowe,e7993.html

Jacek
28 stycznia 2016 20:08

Ale czy ten nieszczęśnik wszedł na przejście na czerwonym świetle, czy może to czerwone światło go zaskoczyło kiedy już był na przejściu ? W obrębie tego skrzyżowania światła zmieniają się gwałtownie gdy nadjeżdża tramwaj. Czy w zarządzie dróg miejskich znajdzie się ktokolwiek kompetentny, aby zająć się tą kwestią zanim ktoś jeszcze zginie ?

Popularne
Ogłoszenia
Wypadek na DK16. Kierowca busa firmy kurierskiej wysłał trzy osoby do szpitala
Tirem zawisł na budowie torowiska. Zakorkował Olsztyn