12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

„KOD-u nie obsługujemy!”. Pub w Olsztynie odpiera zarzuty

Strona główna Wiadomości "KOD-u nie obsługujemy!". Pub w Olsztynie odpiera zarzuty
reklama

Oskarżenia dotyczą zlokalizowanego na starówce pubu Valhalla. Jeden z potencjalnych klientów twierdzi, że wraz z rodziną i znajomymi został wyproszony z lokalu ze względu na sympatyzowanie z Komitetem Obrony Demokracji.  

– KOD-u nie obsługujemy! Proszę opuścić lokal! – takimi słowami miał zostać powitany w Valhalli jeden z uczestników sobotniej (23.01) manifestacji w Olsztynie, wyrażającej sprzeciw wobec obecnej polityki rządu. Umieścił on w sieci opis całej sytuacji, zarzucając popularnemu lokalowi segregację klientów ze względu na ich poglądy polityczne.

reklama

Zziębnięci po demonstracji, wraz z żoną, przyjaciółmi i ich siedemdziesięcioletnią ciocią, postanowiliśmy wybrać się na coś gorącego. Poszliśmy w kierunku ul. Okopowej, gdzie knajpek z gorącą herbatą czy grzańcem nie brakuje – opisuje internauta. – Gdy weszliśmy do PUB-u Valhalla, wyszedł naprzeciw nam brodaty młodzieniec. 

To z jego ust miały paść słowa „KOD-u nie obsługujemy”. Jak podsumowuje całą sytuację autor wpisu: – W czasie II wojny były lokale tylko dla Niemców, dziś powstają tylko dla Polaków lepszego sortu. Szkoda. (pisownia oryginalna)

valhalla kod bojkot

Pub ze starówki, którego dotyczą oskarżenia, zapewnia jednak o swojej neutralności i o tym, że internetowe oskarżenia „mijają się z prawdą całkowicie”.

 Valhalla w mitologii nordyckiej to miejsce ucztowania poległych w chwale wojowników. My jako lokal jesteśmy neutralni, w swoje progi chętnie przyjmujemy każdego strudzonego wędrowca i staramy się ugościć go najlepiej jak potrafimy. Nigdy nie prowadziliśmy „segregacji” klientów i nie zamierzamy zmieniać tego w przyszłości – zapewniają właściciele Valhalli w opublikowanym w Internecie oświadczeniu. – Prosimy nie oceniać nas przez pryzmat pojedynczej opinii niezadowolonego klienta. Jeżeli kiedykolwiek ktoś został wyproszony przez obsługę z lokalu, to tylko i wyłącznie ze względu na niestosowne zachowanie.

Pub ze starówki zapewnia również, że spróbuje skontaktować się z autorem kontrowersyjnej opinii, aby „sprawdzić jego motyw i być może wyciągnąć prawne konsekwencje”.

Drodzy Wojownicy i Wojowniczki!Valhalla w mitologii nordyckiej to miejsce ucztowania poległych w chwale wojowników. My,…

Posted by Valhalla on Tuesday, January 26, 2016

Naszą galerię z sobotnich manifestacji w Olsztynie – zarówno przeciwników, jak i zwolenników polityki rządu – możesz obejrzeć TUTAJ.

reklama
reklama

124 KOMENTARZE

 1. Ten PUB jest najlepszy w okolicy. A w dawnym antykwariacie sprzedawano 3 książki rocznie. I pracownik do dziś nie dostał pensji za 6 miesięcy.

 2. Oj Borys Borys Ty chamie. Wiedziałem, że to się kiedyś tak skończy. Może zwolnienie by się przydało jakieś? A dyskusja o KODzie, Sfetru i Tefałenie nie ma sensu, bo nie o to tu chodzi. Chodzi o traktowanie klienta. Skąd by nie był. Założę się, że Murzyna też by wywalił cham jeden, prostak i świnia!!! Nie pozdrawiam cię Pawle.

 3. Implikowane że sami kodowcy zapewne nie próbowali indoktrynizować biednych klientów pubu, kto wie moze to sam klient ich wygonił. Bardzo dobrze,nie raz widze tych opłacone chodzące reklamy nowoczesnej w metrze warszawskim. Wyobrażacie to sobie? Chodzą z tymi koszulkami i plakietkami po metrze. Polacy jeszcze nie dojrzały do kapitalizmu, zwykły korpo-manager robi sito z mózgu a ludzie się na to biorą. Pamiętajmy, że ma za sobą setki szkoleń z PR, prezencji, negocjacji itp itd. Cieszę się że młode pokolenie rozpoznaje te kłamstwa i na demonstracjach kodu widać jedynie osoby w średnim wieku (często z dziećmi i kredytem na głowie), zazwyczaj pracownicy sektora prywatnego, których pozycja w pracy się chwieje.

 4. Wiecie Ci wszyscy durni POlacy,że KOD rysia sfetru jest finansowany przez żydowską finansjerę?? żydkom z zachodu rządy PISU nie na ręke. bo kasy będą mieili mniej . to wiecie o tym ?

  • Napisać można wszystko, puścić każdą plotę, ciemny lud to kupi. Ale nie wszyscy są ciemni. Takim jak ty pisiory płacą za fałszywe, obraźliwe komentarze, bo sam nie zarobilbyś ani grosza nieudacznika.

  • Pisze się PUBU… ja jestem i będę stałym klientem…. i nie interesuje mnie polityka. Grzańca mają wybornego. Jak ktoś nie wie niech spróbuje.

  • No to spieprzaj z kraju mendo
   ZaKODowane łby to najgorsze odpady i prawdziwy gorszy sort.
   Nawet nie gorszy sort a ścierwa zwykłe.

 5. Tomaszu oczywiście masz rację z tym, że nie należy milczeć w sprawach ważnych dla ogółu. Jednak ja nie mówię o takich, a o tym ważnych dla jednostki, tj. Valhalli. Kwestia jest też taka, że Kurier Olsztyński wiele razy pokazał się od strony dziennikarskiej bardzo słabo, a ten artykuł jest porwany na cząstki, bo nawet wypowiedzi są powyrywane z kontekstu. Po rekonesansie w innych źródłach dochodzę do wniosku, że od Valhalli padło dość dobre wytłumaczenie, a tego tutaj nie widać. Szkoda też, że nie można nigdzie poznać całej i obiektywnej prawdy, ale to już moja utopijna wizja.. Wiem jedno, na słowa należy uważać, zwłaszcza z sytuacji kryzysowej, bo potem ciężko jest zmienić front, kiedy hieny dyszą Ci w kark.

  • Tylko półgłówek pisze opinie na podstawie plotek. Idź tam buraku, zamów żarcie, zamów setkę, jakiś deser a potem oceniaj, barani łbie.

 6. a może było tak że to specjalnie zorganizowany event kodu by pokazać jak są dyskryminowani w barze pełnym narodowców. na starówce tyle barów a oni musieli akurat tutaj … 😀

 7. Teraz właściciel trzęsie portkami, że straci wielu klientów. Tak się nie robi, czy te podziały polityczne opanują wszystkie dziedziny naszego życia ? Skoro Pub wychylił się z taką inicjatywą, powinien ponieść tego konsekwencje dla przykładu.

  • Jakie idiotko konsekwencje? Chciał to wywalił na mordę hołotę. Przyleźli się wyszczać i jedną herbatkę na 5 osób chcieli zamówić bo im dupy zmarzły.
   Stali klienci nie życzą sobie takiego bydła.

 8. To jest swiadectwo dla Polski jako calosci. Wkrotce dzieki paranoi pani Merkel i szowinizmowi Polakow problem zniknie: Polska bedzie dla Polakow, a na Odrze drut kolczasty. Smutne.

 9. postawa godna naśladownictwa, ruch utworzony odgórnie nie jest ruchem ludzi a ruchem politycznym za którym stoją lobby, pan swetru na początku płacił ludziom za pierwsze demonstracje, wystarczyła G.W i tvn aby rozdmuchać to… w sumie demokracja to dobre hasło zawiera tak wiele… co najlepsze PO sama podrzuciła obecnemu rządowi świnię zmieniając ustawę o trybunale konstytucyjnym po przegranych wyborach prezydenckich, sam trybunał orzekł w tej sprawie iż ustawa nie jest zgodna z konstytucją… ludzie zapomnieli iż to PO chciało za wszelką cenę uruchomić ACTA w Polsce nawet pani ambasador ją w imieniu rządu podpisała… w moim odczuciu i po przeanalizowaniu faktów, ruch KOD jest pełen hipokryzji, i jest mocno upolityczniony, mający na celu powrót rządów liberalnych w Polsce. Przez demonstracje KOD-u Polska została ośmieszona na arenie międzynarodowej co skutkuje osłabieniem PLN a w Parlamencie Europejskim obóz liberalny ma prawdziwe pole do wylansowania się… Postawa pana barmana jest godna podziwu, zapewne gdyby demonstranci zdjęli te durne plakietki z ubrania, mogli by spokojnie usiąść napić się kawki herbatki… jak miał się zachować widząc jak do lokalu wchodzi głośna grupa obrenderowana znaczkami, transparentami… lokal jak właściciele się tłumaczą jest apolityczny i tak powinno być!!! PS nie jestem z PiS-u

  • Najbardziej kretyńska wypowiedź. Widziałeś płacenie za demonstracje organizowane przez KOD?
   Tak się składa, że ja na nich byłem i nikt nie proponował pieniędzy. A złoty ekonomiczny ignorancie osłabia się na skutek debilnych działań tego pseudo rządu.

   Może z pisu nie jesteś ale płacą ci za wierszówki.

   • Widać poziom ,,KODowców”… nawet nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Paweł napisał, że na początku sfetru płacił ludziom za pierwsze demonstracje… i tyle, a nie za pierwsze demonstracje KODu. Oczywiście, że płacił… płacił jak jeszcze nikt go nie znał, a on musiał się stać rozpoznawalny, było to jeszcze przed wyborami, które wygrał PiS. A wy wszyscy (no… prawie wszyscy) ślepo wierzycie świętemu ,,tefałenowi” pro POwskiemu, że to taka świetna inicjatywa. Jak to kiedyś ktoś powiedział (niestety nie pamiętam już kto): ,,Jest to ryk świni odpędzonej od koryta” – to jest właśnie Wasz KOD i Wasza ,,.Nowoczesna Platforma Obywatelska” (tak tak, tak powinno się to nazywać). Tak Wam sprali czerepy, że szkodzicie sami sobie i reszcie Polaków nie mając o tym pojęcia

  • Gościu a skąd informacje że ktoś płacił dla uczestników KODu? Daj dawod skoro coś takiego piszesz? Czy kiedy kolwiek Kod popierał jakąś partię? Podczas Acta ludzie też protestowali i nie zostało ono wprowadzone więc tym bardziej teraz tez należy sie sprzeciwić. Gościu trochę kontrolujesz co się dzieje? Wejdź na stronę rządu i przeczytaj kto i kiedy wprowadził jaką ustawę i co ona zawiera. Nie pisz bzdur ! !

 10. I bardzo dobrze. Krzyczą ze im demokracje zabierają a potem na obiad do różnych knajp by zapchać kichy sie rozeszli. Jakos srednio to wygląda. Za komuny po manifestacjach byla łapanka i komisariaty. Durnie

 11. Byłem tam parę minut zaraz po incydencie, podobno KOD-owcy reagowali tekstami typu „eee tam, to napewno kłamstwo” gdy barman (lub siedzacy obok jego kolega, nie pamiętam) próbował wytłumaczyć im, że swastyka jest używanym na przestrzeni wieków symbolem, i nie powinna być kojarzona tylko i wyłącznie z Nazizmem.

 12. Wolnoć Tomku w swoim domku! Prywatna knajpa, a nie państwowa i jak najbardziej właściciel może obsługiwać kogo chce. A ci z kodu to żadnej godności nie mają. Jak dzieci małe wszędzie na skargę lecą. Płacz świń oderwanych od koryta. Wszystko im przeszkadza. Myślę że ten lokal dużo zyska na tym zdarzeniu… bo ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim 🙂

 13. A teraz coś, czego w olsztyńskiej prasie nie napiszą. Bo to by zmieniło wizerunek zwolennika KOD-u i gazety

  http://niezalezna.pl/75492-histeria-uczestnika-kod-po-wizycie-w-jednym-pub-ie#.VqjM8xclGrc.facebook

  informacja od menagera ” Już wcześniej zjawiał się w pubie i oskarżał wszystkich o faszyzm a nordyckie runy na barze nazywał nazistowskimi – relacjonuje Ejsymont. – Pan podczas manifestacji przyszedł ze znajomymi znów robiąc podobną aferę i ponownie został wyproszony”

 14. „Po pierwsze, barman nie jest kelnerem, ani nikt nie jest naszym panem, czy to klient czy ktokolwiek inny nawet jakby to był papież. Nie masz zielonego pojęcia idioto jak zachowały sie te ćwierćinteligenci z KODu to zamknij morde, bo w dupie byłeś gówno widziałeś. Za obraze lokalu/pracowników pracownik ma prawo na kopach wynieść takich ludzi a on grzecznie ich wyrposił” – kultura, to pewnie sam barman pisał 🙂

  Myślę, że to ta 17 latka z KODu zachowywała się jak bydło kiedy barman nie chciał jej zielicha sprzedać 😛
  Oby ktoś w koncu wyrzucił tego barmana bo aż smutno patrzeć jak taki fajny pub schodzi na psy.

 15. mam nadzieję ,że to jakies nieporozumienie w innym razie wnioski nasuwają się same masowo odpuszczamy wydawanie swoich pieniędzy u tego pana niech gości zwolenników nowej władzy ,to przeważnie zfrustrowani biedacy więc szybko zniknie z mapy OLA

  • Wnioski nasuwają się same, ale zgoła inne. Tłumnie chodzimy do tego pubu. Frustraci z kod’u będą pub bojkotować, ale efekt będzie taki jak z piwem Ciechan – wzrost sprzedaży. Świnie oderwane od koryta jako, że są biedne i nie mają perspektyw pewnie i tak tam nie chodziły. Także wszyscy do Valhalli!

 16. Pub to nie jest jakaś państwowa instytucja. Jeżeli właściciel nie chce przyjmować i obsługiwać pewnej grupy ludzi to nie będzie tego robił i koniec. Idąc tokiem rozumowania osoby z „KOD-u” może trzeba też zgłaszać przypadki kiedy nie zostaje obsłużona osoba zalana w trupa? Przecież to czysta dyskryminacja.

 17. każdy właściciel knajpy ma prawo decydować kogo chce obsługiwać a kogo nie i tyle, najwyżej mniej zarobi, sprytny konkurent wystawiłby tabliczke „obsługujemy Kodziarzy i anty Kodziarzy i przejąłby klientele 🙂

 18. Co obrońcy „demokracji”? Przecież to jest właśnie demokracja. Dlaczego jesteście tak biedni intelektualnie i nie potraficie tego zrozumieć?

  • masz racje i dlatego KODziarze nie będą tam chodzic wolny wybór, tylko jak widzisz właściciel się wycofuje z takich twierdzeń czyli antyKOD nie powinien tam przychodzić hehehe

 19. Ale wszystkich ktorzy obsluguja klientow obowiazuje tez zasada „klient nasz pan”. Nie dosc, ze jakis szczeniak wywalil ich z lokalu, gdzie przyszli w charakterze klienta, to jeszcze grozi im sadem. Kelner oczywiscie sie nie przyzna ze zrobil co zrobil, a to wobec niego powinny byc wyciagniete konsekwencje. Swietna reklama dla tego miejsca, bezczelna, uprzedzona obsluga i wlasciciele, ktorzy zamiast ich zwolnic czy co najmniej dac nagane, ro klienta strasza sadem 🙂

  • Po pierwsze, barman nie jest kelnerem, ani nikt nie jest naszym panem, czy to klient czy ktokolwiek inny nawet jakby to był papież. Nie masz zielonego pojęcia idioto jak zachowały sie te ćwierćinteligenci z KODu to zamknij morde, bo w dupie byłeś gówno widziałeś. Za obraze lokalu/pracowników pracownik ma prawo na kopach wynieść takich ludzi a on grzecznie ich wyrposił.

 20. mnie ostatnio na dyskotekę nie chcieli wpuścić bo miałem koszulę z kapturem a w nim zmarzniętą siedemdziesięcioletnią ciocię i dwóch brodatych ;p no i straszne rzeczy :/ morał z tego taki… bądź mądry, bądź jak valhalla xD

 21. ja tam chodzę często i, że tak powiem tematy polityczne itp nie są poruszane jeśli są jacyś klienci. Widocznie klienic byli tak nabuzowani nie wiadomo czym po tej manifestacji KOD, że podobno doszukiwali się nawet w nordyckim napisie na ladzie baru sfastyk ! 😛 Czy to jest normalne? w internecie jest pełno tego jak ten kod błaźni się swoją głupotą i niewiedzą nawet najprostszych kwestiach, teraz pierwszy raz spotkałem się z tym na własne oczy i uszy !

 22. Sprawa wzbudza niepotrzebne emocje. Po pierwsze jeżeli ta sytuacja miała miejsce, to sympatyk KOD-u powinien zaakceptować prawo własności i zasady wolnej gospodarki. Właściciel lub pracownik może ustalać w swoim lokalu co mu się żywnie podoba. Jest to liberalne podejście do demokracji. Jutro może nie wpuszczać ludzi w butach. Klienci to sami ocenią. Po drugie jeżeli taka sytuacja nie miała miejsca, to uczestnik manifestacji może zostać pozwany za pomówienie. Mamy przecież niezawisłe sądy. Wystarczy do nich pójść. Właściciel mógł w oświadczeniu zanaczyć bardziej wyraźnie, czy do takiej sytuacji doszło, czy nie.

  • sądu już niedługo nie będą niezawisłe chyba ze sędziowie w ankiecie przyznają że był zamach smoleński a co do reszty się zgadzam wybór właściciela jaka chce prowadzic polityke wobec klienta
   dwóch już na pewno stracił niech kalkuluje

 23. Młodzież się nie chciała uczyć historii to mają powtórkę na żywo tytuł zajęć Komuna; nadzór, kontrola, nijakość, niedouczona młodzież jako narzędzie populistów

 24. młodzież historii się uczyć nie chciała to będą mieli na własnej skórze temat zajęć Komuna: rozdawnictwo, kontrola, zakazy, średniowiecze,

 25. „W czasie II wojny były lokale tylko dla Niemców” – fakt, a teraz ktoś nie chciał Niemców do swojego lokalu wpuścić, całkiem logiczne.

   • Słucham targowico? Generalnie dobrze mówisz – czytaj i myśl, bo póki co krucho z tym u ciebie. Poza tym śmiać mi się chcę z takich niemyślących istot jak ty. Nie popierasz kod, po lub nowoczesnej to jesteś z PiSem. Kretynizm jakich mało.

    • a godzisz się na to co wyrabia PiS bo oni rządzą cofając ten kraj o 20 lat? prokurator generalny i Minister sprawiedliwości w jednym?????, Minister MON dorabia klucze no to na bank NATO będzie ufac???? ograniczanie handlu w weekendy??

     • Człowieku jesteś zaślepiony propagandą. Powiedz, co jest twoim źródłem informacji? TVN, czy GW? Co takiego robi ten rząd? Wprowadza na nowo normalność. Rzekome łamanie demokracji to praktyka, która od wielu lat ma miejsce na zachodzie, z którego to tak czerpiemy. Moim zdaniem PiS nie jest jakąś wymarzoną opcją polityczną, ale ci ludzie są najzwyczajniej w świecie uczciwsi. Znam wielu polityków, ale największymi złodziejami są ci, którzy przez ostatnie 8 lat tworzyli klikę. Odpowiadając na twoje pytanie. Prokurator Generalny powinien być niezależny – mówię to jako prawnik. Ale co z tego skoro skoro Seremet był człowiekiem PO? Platforma tak forsowała ten pomysł „uniezależnienia” prokuratury tylko dlatego, że chciała kolejnym kolesiom załatwić wysoko płatne stanowiska. Minister ON (tak jest poprawnie, bo inaczej wychodzi masło maślane) nie dorabia żadnych kluczy, tylko może wejść do każdego obiektu wojskowego na terenie kraju. Poza tym słyszałeś, że w tej bazie zamiast godła polskiego wisiało godło KGB/FSB? Nadal podtrzymujesz, że partia rządząca cofa kraj o 20 lat? Moim zdaniem PO cofnęła… o 70… Poza tym… Po tej „aferze” – Słowacy zadowoleni, ludzie z NATO zadowoleni, TVN i GW kwiczą o zamachu. Ograniczenie handlu? Człowieku jeśli chcesz za przeproszeniem zapier*alać non stop bez chwili wytchnienia to droga wolna, ale większość Polaków w weekend chce odpocząć i spędzić go z rodziną. Jeśli ktoś w tym czasie proponuje pracę to niech zapewni godziwą płacę. Dzięki miłosiernej PO twój pracodawca może w niedzielę kazać Ci przyjść do pracy przykładowo od 10-14 i dostaniesz tyle samo co za analogiczne godziny np. w środę – jeśli upominasz się o swoje prawa to możesz szukać nowej pracy, a pokazanie kodeksu pracy spotyka się z gromkim śmiechem. Skoro to jest ograniczanie handlu – tak chcę takich ograniczeń. Jeszcze jakieś pytania? Chętnie pokażę drogę zbłąkanemu wędrowcy.

 26. Przyznam szczerze, że odpowiedź Valhalli to jakaś kpina. Knajpę lubię za klimat, ale wyciągać konsekwencje prawne? A może zamiast grozić to warto zastosować się do zasady 5P i zadbać o klienta, który być może został potraktowany po świńsku. Polecam właścicielom zapoznanie się z podstawowymi zasadami zarządzania w sytuacjach kryzysowych O.o
  A Właśnie.. Jeśli mowa o sytuacji kryzysowej 🙂 Nadaje się!
  Kryzysy w social mediach wybuchają w weekendy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma