fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Zima w odwrocie? Uważajmy na drogach

reklama
Wyślij przez
0

Marznące opady, mgły, gołoledź – tego mogą spodziewać się w najbliższych godzinach kierowcy, którzy wyjadą na drogi regionu. Zmiany w pogodzie będę jednak dobrą wiadomością dla zmarzluchów. Temperatura pójdzie znacznie w górę.

Przed trudnymi warunkami do jazdy na Warmii i Mazurach przestrzega również w swoich komunikatach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB. Prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu lub marznącej mżawki, powodujących gołoledź. Opady będą powoli przemieszczać się z zachodu na wschód województwa. Możliwe jest także pojawienie się na przeważającym obszarze mgły ograniczającej widoczność do 100 m. Ostrzeżenie ważne jest od poniedziałkowego poranka do wtorku (26.01) do godz. 7.30.

A w pogodzie w tym tygodniu spore zmiany. Odpuści mróz, a styczeń pożegna się z nami sporym jak na ten miesiąc ociepleniem. Już w poniedziałek (25.01) słupki rtęci w ciągu dnia mogą pokazać 1 st. na plusie. Poza tym należy spodziewać się także całkowitego zachmurzenia i słabych opadów deszczu. Skok temperatury będzie zauważalny także w czasie nadchodzącej nocy – na termometrach około 0, może również nieznacznie pokropić.

reklama

W nadchodzących dniach tego tygodnia ociepli się jeszcze bardziej. We wtorek (26.01) w Olsztynie już 4 kreski na plusie, w środę 5, a w czwartek nawet 7 st. C. Temperatura spadnie nieco w piątek, ale nadal będzie ciepło – maksymalnie 4 st. w ciągu dnia. Poza tym na Warmii będzie mokro – utrzymujące się słabe opady deszczu – oraz pochmurno. Jednie w piątek możemy mieć nadzieję na minimalne przejaśnienia.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze