fbpx
8 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Zima w odwrocie? Uważajmy na drogach

reklama

Marznące opady, mgły, gołoledź – tego mogą spodziewać się w najbliższych godzinach kierowcy, którzy wyjadą na drogi regionu. Zmiany w pogodzie będę jednak dobrą wiadomością dla zmarzluchów. Temperatura pójdzie znacznie w górę.

Przed trudnymi warunkami do jazdy na Warmii i Mazurach przestrzega również w swoich komunikatach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB. Prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu lub marznącej mżawki, powodujących gołoledź. Opady będą powoli przemieszczać się z zachodu na wschód województwa. Możliwe jest także pojawienie się na przeważającym obszarze mgły ograniczającej widoczność do 100 m. Ostrzeżenie ważne jest od poniedziałkowego poranka do wtorku (26.01) do godz. 7.30.

A w pogodzie w tym tygodniu spore zmiany. Odpuści mróz, a styczeń pożegna się z nami sporym jak na ten miesiąc ociepleniem. Już w poniedziałek (25.01) słupki rtęci w ciągu dnia mogą pokazać 1 st. na plusie. Poza tym należy spodziewać się także całkowitego zachmurzenia i słabych opadów deszczu. Skok temperatury będzie zauważalny także w czasie nadchodzącej nocy – na termometrach około 0, może również nieznacznie pokropić.

reklama

W nadchodzących dniach tego tygodnia ociepli się jeszcze bardziej. We wtorek (26.01) w Olsztynie już 4 kreski na plusie, w środę 5, a w czwartek nawet 7 st. C. Temperatura spadnie nieco w piątek, ale nadal będzie ciepło – maksymalnie 4 st. w ciągu dnia. Poza tym na Warmii będzie mokro – utrzymujące się słabe opady deszczu – oraz pochmurno. Jednie w piątek możemy mieć nadzieję na minimalne przejaśnienia.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze