fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

Po śmierci 2-latniego Szymonka matka przesłuchana jako świadek. Ojciec nadal zatrzymany

WiadomościPo śmierci 2-latniego Szymonka matka przesłuchana jako świadek. Ojciec nadal zatrzymany

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Po śmierci 2-latka z powiatu bartoszyckiego prokurator przesłuchał w charakterze świadka matkę dziecka i zwolnił ją do domu. Ojciec jest nadal zatrzymany i pozostaje do dyspozycji prokuratora – poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

W poniedziałek rano policja w Bartoszycach podała, że wyjaśniane są okoliczności śmierci 2-letniego dziecka. Chłopiec najpierw trafił do szpitala w Bartoszycach, a następnie przetransportowano go do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie gdzie zmarł. Prokurator zdecydował o zatrzymaniu rodziców; wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Przeprowadzona w poniedziałek po południu sekcja zwłok dziecka nie wykazała, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Chłopiec nie miał żadnych obrażeń – podał w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

We wtorek poinformował, że matkę przesłuchano w charakterze świadka i zwolniono do domu. Ojciec dziecka natomiast jest nadal zatrzymany i pozostaje w dyspozycji prokuratora.

Olsztyńscy policjanci zabrali od złej matki dzieci w wieku 14 i 17 lat

Jak zaznaczył prokurator, dwulatek nie miał żadnych obrażeń. Dziecko miało lekkie zadrapanie na czole sprzed kilku dni, ale nie miało ono znaczenia dla zdrowia, a tym bardziej życia – wyjaśnił. Wskazał, że tkanki zostaną wysłane do badań histopatologicznych i po sporządzeniu opinii przez biegłego będzie można powiedzieć, jaki będzie dalszy los postępowania.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze