fbpx
7 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Tajemnicza śmierć 2-letniego Szymonka. Są wyniki sekcji zwłok

reklama

Sekcja zwłok dwuletniego chłopca z powiatu bartoszyckiego nie wykazała, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Dziecko nie miało żadnych obrażeń – poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

W poniedziałek rano policja w Bartoszycach podała, że wyjaśniane są okoliczności i przyczyna śmierci dwuletniego dziecka, które w niedzielę trafiło do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i tam zmarło – podała rzeczniczka bartoszyckiej policji asp. Marta Kabelis.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował w poniedziałek po południu, że przeprowadzona sekcja zwłok nie dała odpowiedzi, co było przyczyną śmierci dziecka. Na pewno do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie – dodał.

reklama

Dwulatek nie miał żadnych obrażeń. Dziecko miało lekkie zadrapanie na czole sprzed kilku dni, ale nie miało ono znaczenia dla zdrowia, a tym bardziej życia – wyjaśnił. Wskazał, że tkanki zostaną wysłane do badań histopatologicznych i po sporządzeniu opinii przez biegłego będzie można powiedzieć, jaki będzie dalszy los postępowania.

Jak podawała wcześniej rzeczniczka bartoszyckiej policji, policjanci otrzymali w niedzielę informację ze szpitala w Bartoszycach, że 2-letnie dziecko, mieszkające na terenie powiatu bartoszyckiego, zmarło w szpitalu dziecięcym w Olsztynie.

Rodziców chłopca zatrzymano, a policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze