Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Sukces zawodniczek piłki nożnej z Olsztyna

WiadomościSukces zawodniczek piłki nożnej z Olsztyna

Zawodniczki piłki nożnej z Olsztyna zwyciężyły w meczu z Pragą Warszawa. Dostały się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski oraz zajęły pierwsze miejsce w tabeli.

W zeszłą niedzielę odbył się mecz piłki nożnej Centralnej Ligi Juniorów U-15 kobiet, który zakończył się wygraną zawodniczek z Akademii Sportu Stomil Olsztyn. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 5:2.

To zwycięstwo zapewniło olsztyńskim zawodniczkom pierwsze miejsce w tabeli oraz awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Okazuje się, że wygranie tego meczu wcale nie było takie proste.

Początek meczu jednak nie należał do nas, ponieważ przez błąd w obronie, to my pierwsze tracimy gola. W następnej fazie spotkania, po dobrze wykonanym rzucie wolnym bramkę głową zdobywa Justyna Dukat, a kilka minut później drużynową akcję pięknym strzałem kończy Anna Gliszczyńska. Pierwszą połowę kończymy prowadząc 1:2. Na drugą połowę wychodzimy bardziej skoncentrowane, lecz mimo to przeciwniczkom udaje się wyrównać. Dziewczyny nie poddają się, a następny stały fragment finalizuje Wiktoria Farelnik. Kilka minut później Anna Gliszczyńska zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego i jest już 2:4. Wynik na 2:5, po następnej składnej, drużynowej akcji ustala Blanka Żukowska, która po wyjściu sam na sam z bramkarką zdobywa bramkę podcinką – czytamy w poście relacjonującym mecz.

Warto dodać, że dziewczyny z Olsztyna nie przegrały jeszcze żadnego meczu w całych rozgrywkach, a w siedmiu meczach straciły tylko 5 goli.