16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Nastąpią utrudnienia w ruchu w czasie triathlonu w Olsztynie

WiadomościNastąpią utrudnienia w ruchu w czasie triathlonu w Olsztynie

Przed nami dwa dni z jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu. Warto wybrać się w sobotę i w niedzielę do CRS Ukiel, by podziwiać zmagania prawdziwych wojowników.

reklama

Triathlon na dobre zadomowił się nad największym olsztyńskim akwenem. To będzie już dziesiąta edycja zawodów z cyklu Elemental Tri Series w stolicy Warmii i Mazur oraz czwarta wizyta światowej elity, która rywalizuje w Pucharze Europy.

Zmagania Pucharu Europy na sprinterskich dystansach zaplanowano na sobotę (29 maja). Na starcie w kategoriach juniorskich i seniorskich stanie niemal 250 zawodników z niemal całego globu. Poza przedstawicielami krajów Starego Kontynentu będziemy gościć reprezentantów m.in. Meksyku, Bermudów, Izraela, Kanady USA czy Tahiti.

reklama

Dzień później (30 maja) rywalizacja krajowej czołówki w Elemental Tri Series Olsztyn 2021 i Pucharze Polski w Triathlonie. Od 2013 roku w tych zawodach biorą udział profesjonaliści i amatorzy, którzy często wybierają Olsztyn na inaugurację sezonu.

Rywalizacja nad jez. Ukiel będzie się wiązać z utrudnieniami w ruchu drogowym w pobliżu Centrum Rekreacyjno-Sportowego. W sobotę w godzinach 9:30-20:00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kapitańska oraz północna nitka ul. Sielskiej (w kierunku Ostródy) od. ul. Schumanna do ul. Lotniczej. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. W określonych godzinach będzie możliwy wyjazd/wjazd z posesji oraz ulic mieszczących się po północnej stronie ul. Sielskiej (od strony jez. Ukiel).

W niedzielę między 8:00 a 14:30 zamknięte dla ruchu drogowego będą ul. Kapitańska, ul. Schumanna (nitka w kierunku ul. Sielskiej), ul. Sielska (północna nitka w kierunku Ostródy) i ul. Lotnicza. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

reklama

Źródło: UM Olsztyna

Nastąpią utrudnienia w ruchu w czasie triathlonu w Olsztynie ukiel Wiadomości, Olsztyn
Źródło: ZDZiT

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia