fbpx
31 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Oferty pracy – jaki i gdzie ich szukać? Na co zwracać uwagę?

reklama
Wyślij przez
0

Rok 2021 to bardzo specyficzny czas na rynku pracy. Wiele przez ostatni rok się zmieniło, wielu pracodawców się przekwalifikowało, inni musieli zawiesić albo nawet zamknąć swoje biznesy. Ucierpieli na tym wszystkim oczywiście pracownicy. Teraz jednak sytuacja wydaje się wracać do nowy, pojawia się ruch, nowe oferty pracy. Gdzie ich szukać? 

Wybieraj sprawdzone portale?

Na co zwracać uwagę, przeglądając oferty pracy?

Wybieraj sprawdzone portale?

reklama

Jeśli interesują cię poważne oferty pracy, ciekawe stanowiska, praca pełna wyzwań, ale przede wszystkim uczciwie zaprezentowana oferta, szukaj ofert na sprawdzonych portalach rekrutacyjnych. Na polskim rynku istnieje co najmniej kilka takich godnych uwagi stron. Każda z nich ma regionalizację. Wystarczy, że wpiszesz praca Kalisz, a uzyskasz tylko interesujące cię oferty dotyczące konkretnego miejsca pracy. Sprawdzone portale to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nieuczciwi pracodawcy nie chcą się na ich ogłaszać, właściciele takich serwisów dają również różnego rodzaju możliwości komentowania ofert, co daje możliwie szeroki obraz sytuacji. 

Na co zwracać uwagę, przeglądając oferty pracy?

Jasne jest, że twoja uwaga koncentruje się przede wszystkim na znalezieniu ofert, które realnie odpowiadają na twoje zainteresowania. Ważny jest dobór oferty od strony swoich kompetencji i doświadczenia. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na to, czy ty pasujesz do oferty, ale i czy oferta pasuje do ciebie. W jakim sensie? Przede wszystkim każde ogłoszenie o pracę powinno precyzyjnie prezentować, kogo i na jakich warunkach szuka. Oferta musi klarownie i wprost informować o warunkach oferty. Oczywiście zupełnie normalne jest, że pracodawca nie chce często publikować wszystkich szczegółów dotyczących konkretnego stanowiska i ujawnia je dopiero w procesie rekrutacji (szczególnie przy stanowiskach managerskich, kierowniczych, niektórych ofertach pracy dla handlowców). Oferta nie może jednak ograniczać się jedynie np. do korporacyjnej nowomowy, zawierać samych ogólników i mało precyzyjnie defiiniować warunki pracy. Obecnie, portale publikujące oferty pracy dbają o to, by na podstawowej „metryczce” oferty znalazły się nie tylko informacje o stanowisku, miejscu pracy, pracodawcy, formie umowy, jak i proponowanym wynagrodzeniu. Oczywiście decyzja o tym, czy wszystkie te dane zostaną uzupełnione, należy do pracodawcy. 

Bardzo dużym plusem dużych serwisów z ogłoszeniami o pracę są opinie o pracodawcy, procesie rekrutacji, warunkach. Zarówno pracownicy danej firmy, jak i aplikujący o pracę w niej mogą podzielić się swoimi komentarzami na temat pracodawcy. To często jedno z najbardziej cennych źródeł wiedzy, szczególnie dla tych osób, które z daną firmą nie miały wcześniej żadnego kontaktu. 

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze