fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Ratownicy dłużej będą pilnować brzegów

reklama

W odpowiedzi na apele mieszkańców Olsztyna władze miasta wydłużyły godziny pracy ratowników, aby dłużej czuwali oni nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad olsztyńskimi jeziorami.

Brzegi miejskich akwenów są wręcz oblegane – wakacje, urlopy, a przede wszystkim panujące upały zachęcają do spędzania wolnego czasu nad wodą i skorzystanie ze strzeżonych kąpielisk.

Dotychczas ratownicy zaczynali pracę o 10:00 i schodzili z posterunku osiem godzin później. W weekendy jeszcze dwie godziny dłużej pilnowali bezpieczeństwa przy Wodnym Placu Zabaw w CRS Ukiel – wyjaśnia Urząd Miasta. – Docierało do nas jednak coraz więcej głosów i próśb o przesunięcie godzin dyżurów. Olsztynianie chcieli jak najdłużej i jak najbezpieczniej bawić się nad wodą.

reklama

Z tego względu zdecydowano, że przez cały tydzień na wszystkich kąpieliskach CRS Ukiel, na Słonecznej Polanie oraz nad jez. Skanda ratownicy pracować będą w godzinach 11 – 19. Podobnie będzie przy Wodnym Placu Zabaw od poniedziałku do czwartku, natomiast między piątkiem a niedzielą ratownicy będą dyżurować jak dotychczas, czyli od 10 do 20.

Warto dodać, że zgodnie z przepisami na terenie CRS Ukiel bezpieczeństwa powinno pilnować co najmniej sześć osób. – Z myślą o komforcie olsztynian i przyjezdnych zatrudniamy dwa razy więcej ratowników oraz ratownika-koordynatora – dodają pracownicy ratusza.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze