15 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Trwa wycinka lasu przy Plaży Miejskiej

WiadomościTrwa wycinka lasu przy Plaży Miejskiej

Czytelnicy zaalarmowali nas o trwającej wycince drzew nad jeziorem Ukiel. Jak się okazuje, odbywa się ona na terenie prywatnym.

reklama

Skontaktowała się z nami zaniepokojona czytelniczka, która przechadzając się lasem wzdłuż plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel, była świadkiem trwającej wycinki drzew.

Prowadzona jest wycinka drzew na działce przy CRS Ukiel w stronę Hotelu Omega. Ktoś bardzo się pospieszył. – pisze zdruzgotana czytelniczka.

reklama

Skontaktowaliśmy się z ratuszem, by ustalić kto stoi za wycinką:

“Działka jest własnością prywatną. Nie wydaliśmy właścicielowi pozwolenia na wycinkę drzew, ale być może wycięte zostały te, na które nie trzeba uzyskać zgody urzędu. Tak jest w przypadku drzew, których obwód pnia nie przekracza 50 cm (liczony 5 cm od ziemi). Wycinka tych drzew nie jest zalecana w obecnymokresie, ale jednocześnie nie są one objęte ochroną prawną” – tłumaczy rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz.

Straż Miejska sprawdzi czy właściciel wycina odpowiednie drzewa:

reklama

“Nie mamy jednak takiej pewności, istnieje zatem prawdopodobieństwo że nie dopełnione zostały stosowne obowiązki, a zatem przekazaliśmy informację do Straży Miejskiej z prośbą o skontrolowanie tego terenu” – dodała rzecznika.

W okolicy wspomnianej działki ma powstać hotel dużej, międzynarodowej sieci. Pisaliśmy o tym tu: Hotel na Plaży Miejskiej. Wiemy gdzie dokładnie ma stanąć, Mieszkańcy są na „nie” ws. budowy hotelu przy plaży? [SONDA]

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Elo
24 maja 2021 14:06

To. Golym okiem widac ze ma ponad 50 ,5cm od ziemii

Jagódka
24 maja 2021 20:53

A gdzie ochrona środowiska? Przecież teraz jest okres lęgowy ptaków. Czy w Olsztynie naprawdę nie szanuje się przyrody?

Polecane