-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nad jeziorem Ukiel powstanie Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu

WiadomościNad jeziorem Ukiel powstanie Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu

Nad jeziorem Ukiel na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego powstanie Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu. Będzie to ciąg wmurowanych w trakt spacerowy tablic z imionami i nazwiskami sportowców oraz ich sukcesami – poinformował olsztyński ratusz.

reklama

Decyzja o powstaniu nad jeziorem Ukiel Alei Sław Olsztyńskiego Sportu formalnie ma zapaść podczas sesji rady miasta w najbliższą środę. „To bardzo sympatyczna inicjatywa wpisująca się w klimat kompleksu nad Ukielem. Jestem przekonany, że radni poprą ten projekt, bo jest to bardzo fajna forma upamiętniania olsztyńskich sportowców” – powiedział PAP przewodniczący Rady Miasta Olsztyna Robert Szewczyk.

Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu będzie serią wmurowanych w trakt spacerowy tablic z imionami, nazwiskami sportowców, nazwą dyscypliny, którą uprawiali oraz ich osiągnięciami.

Olsztyniacy na Gali Pałuska Kickboxing Night 5
reklama

Jak podał w komunikacie olsztyński ratusz w pierwszej kolejności, jeszcze w 2021 roku, uhonorowani zostaną: Zbigniew Lubiejewski (mistrz olimpijski w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Mirosław Rybaczewski (mistrz olimpijski w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Andrzej Gronowicz (wicemistrz olimpijski w kajakarstwie w Montrealu w 1976 roku) oraz Adam Seroczyński (brązowy medalista w kajakarstwie Igrzysk Olimpijskich z Sydney w 2000 roku). 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
qwertg
23 maja 2021 21:32

kogo to obchodzi? dajcie spokój o takich głupotach pisać…

no i chyba
23 maja 2021 15:57

jeszcze ja

Popularne
Ogłoszenia

Olsztyńskie cheerleaderki Soltare stoją przed ogromną szansą

Olsztyńskie cheerleaderki Soltare stoją przed ogromną szansą