fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Przez sobotę i niedzielę naprawa torowiska na ulicy Kościuszki

WiadomościPrzez sobotę i niedzielę naprawa torowiska na ulicy Kościuszki

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przez sobotę i niedzielę prowadzona będą prace naprawcze torowiska na ulicy Kościuszki w Olsztynie. Zawieszone zostało kursowanie tramwajów 1 i 2; uruchomiona jest komunikacja autobusowa na liniach Z-1 i Z-2 – poinformował Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu.

Urzędnicy poinformowali, że dodatkowo, w związku z zajęciem buspasów na ul. Kościuszki, zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków „Skwer Wakara” w obu kierunkach. W zamian uruchomione zostaną przystanki tymczasowe przy pasach dla pojazdów indywidualnych, na wysokości stałych lokalizacji przystanków. Przystanki obowiązywać będą dla linii 107, 111, 120, N01, Z-1 i Z-2.

W sobotę wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa wprowadzone przez rząd. Wśród zmian są te dotyczące obostrzeń w publicznym transporcie zbiorowym.

Limit pasażerów będzie teraz wynosić 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących w danym typie pojazdu. Dodatkowo połowa miejsc siedzących w każdym pojeździe musi pozostać wolna. Dotychczas pojazdy mogły być wypełnione w 30 proc. liczby wszystkich miejsc przy połowie wolnych miejsc siedzących.

Aleja Piłsudskiego z trambuspasami, a ruch zostanie ograniczony do 30 km/h

„Informacja o maksymalnej liczbie pasażerów będzie znajdować się na drzwiach wejściowych każdego pojazdu” – wyjaśnił Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Przypomniał, że w autobusach i tramwajach nadal obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa. Poza tym, aby wejść do pojazdu, należy wcisnąć przycisk samodzielnego otwierania drzwi. 

Przez sobotę i niedzielę naprawa torowiska na ulicy Kościuszki tramwaje Wiadomości Przez sobotę i niedzielę naprawa torowiska na ulicy Kościuszki tramwaje Wiadomości Przez sobotę i niedzielę naprawa torowiska na ulicy Kościuszki tramwaje Wiadomości Przez sobotę i niedzielę naprawa torowiska na ulicy Kościuszki tramwaje Wiadomości Przez sobotę i niedzielę naprawa torowiska na ulicy Kościuszki tramwaje Wiadomości Przez sobotę i niedzielę naprawa torowiska na ulicy Kościuszki tramwaje Wiadomości

źródło: PAP, fot. PAP/Tomasz Waszczuk

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze