fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Przez sobotę i niedzielę naprawa torowiska na ulicy Kościuszki

reklama
Wyślij przez
0

Przez sobotę i niedzielę prowadzona będą prace naprawcze torowiska na ulicy Kościuszki w Olsztynie. Zawieszone zostało kursowanie tramwajów 1 i 2; uruchomiona jest komunikacja autobusowa na liniach Z-1 i Z-2 – poinformował Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu.

Urzędnicy poinformowali, że dodatkowo, w związku z zajęciem buspasów na ul. Kościuszki, zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków „Skwer Wakara” w obu kierunkach. W zamian uruchomione zostaną przystanki tymczasowe przy pasach dla pojazdów indywidualnych, na wysokości stałych lokalizacji przystanków. Przystanki obowiązywać będą dla linii 107, 111, 120, N01, Z-1 i Z-2.

W sobotę wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa wprowadzone przez rząd. Wśród zmian są te dotyczące obostrzeń w publicznym transporcie zbiorowym.

reklama

Limit pasażerów będzie teraz wynosić 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących w danym typie pojazdu. Dodatkowo połowa miejsc siedzących w każdym pojeździe musi pozostać wolna. Dotychczas pojazdy mogły być wypełnione w 30 proc. liczby wszystkich miejsc przy połowie wolnych miejsc siedzących.

„Informacja o maksymalnej liczbie pasażerów będzie znajdować się na drzwiach wejściowych każdego pojazdu” – wyjaśnił Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Przypomniał, że w autobusach i tramwajach nadal obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa. Poza tym, aby wejść do pojazdu, należy wcisnąć przycisk samodzielnego otwierania drzwi. 

źródło: PAP, fot. PAP/Tomasz Waszczuk

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze