fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Ujawniono kolejne nielegalne automaty

reklama
Wyślij przez
0

Funkcjonariusze KAS z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie ujawnili 5 nielegalnych automatów. Wejście do lokalu wymagało wyważenia drzwi.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Działu Realizacji Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie ujawnili w Kętrzynie nielegalne automaty do gier hazardowych, w punkcie, w którym urządzenia zatrzymywane były już dwukrotnie.
W czynnościach wzięli również udział technicy kryminalistyki. Aby wejść do lokalu funkcjonariusze kilkukrotnie wzywali osobę z obsługi do otwarcia drzwi, informując jednocześnie o możliwości wejścia siłowego. Ze względu na brak reakcji na wezwania mundurowych, wyważyli drzwi przy pomocy tarana.

W środku znajdowało się 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. W jednym z pomieszczeń przebywali kobieta i mężczyzna, którzy ukryli się przed kontrolującymi. Funkcjonariusze wezwali przebywających w lokalu do dobrowolnego wydania rzeczy, przesłuchali ich w charakterze świadków oraz dokonali przeszukania pomieszczeń. W wyniku oględzin ustalono, że urządzenia nie posiadają trwale umieszczonych informacji określających m.in. numer rejestracji urządzenia i oznaczenie koncesji lub zezwolenia.

reklama

Przeprowadzono również eksperyment procesowy mający na celu ustalenie przebiegu gry. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę, karteczki z zapiskami, router Wi-fi , laptop oraz sześć telefonów komórkowych. Automaty oraz wymienione przedmioty zajęto jako dowody rzeczowe. Sprawę prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza WMUCS w Olsztynie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze