fbpx
31 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Zlikwidowano przejście w środku miasta. To droga prowadząca do szkoły

reklama
Wyślij przez
0

Drogowcy postawili barierki, które blokują wejście na przejście dla pieszych. Mieszkańcy są sfrustrowani.

Skontaktowała się z nami czytelniczka, która jest niezadowolona z decyzji o zlikwidowaniu przejścia dla pieszych w Biskupcu:

„Na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu – zjazd z głównej drogi przez miasto (Mickiewicza, DK57) w kierunku ul. Kopernika niedawno przeprowadzono modernizacje krawężnikow. Wcześniej się tam notorycznie uszkadzało opony – chyba za małe zakręty były. Przy okazji zamontowano barierki przed pasami dla pieszych. Ja rozumiem bezpieczeństwo, ale jak teraz korzystać z tych pasów?? Biegi przez płotki? Rozumiem, że burmistrz skończył AWF, ale co z resztą ludzi? Najważniejsze: to jest ulica prowadząca do szkoły podstawowej”

reklama

Jak informują urzędnicy z Biskupca, decyzja o zabudowaniu przejścia barierkami to sprawka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przejście dla pieszych zostało przez nich przeniesione w inne, pobliskie miejsce. Takie rozwiązanie niezadowoliło mieszkańców, którym wydłużono spacer po tamtejszej okolicy.

Głos w tej sprawie zabrał przedstawiciel GDDKiA Karol Głębocki: – W obrębie skrzyżowania ulic Mickiewicza i Kopernika nie zlikwidowano przejścia dla pieszych, tylko zmieniono jego lokalizację – przesunięto je o ok. 1 m względem starego przejścia w głąb ul. Kopernika. Dzięki odsunięciu przejścia od drogi krajowej (ul. Mickiewicza), samochody zamierzające skręcić z ul. Kopernika w ul. Mickiewicza nie będą zatrzymywały na przejściu i nie będą blokowały ruchu pieszych.

W związku z tą zmianą wykonano roboty brukarskie (obniżenie krawężnika na dojściu do przejścia), montaż barier i oznakowania pionowego. Prace te wykonano w grudniu 2020 r. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły na wykonanie oznakowania poziomego (pasy na przejściu) w docelowej technologii, dlatego wykonano je tymczasowo, na okres zimy, w technologii cienkowarstwowej, a stare pasy zamalowano. Pogoda i ruch pojazdów spowodowały wytarcie się tymczasowego oznakowania poziomego. W przyszłym tygodniu nowe pasy zostaną wykonane w docelowej technologii grubowarstwowej, a stare zostaną sfrezowane.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze