fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Głośnik Bluetooth – przydatny gadżet

reklama
Wyślij przez
0

Coraz większą popularność wśród akcesoriów komputerowych i GSM zyskują głośniki bezprzewodowe. Dzięki nim możemy odtwarzać muzykę w dobrej jakości niemal w każdym miejscu. Istnieje jednak kilka rodzajów głośników bezprzewodowych. Dowiedz się, które najlepiej sprawdzą się w plenerze, które w podróży, a które w warunkach domowych.

Głośnik Bluetooth – co to jest?

Głośnik Bluetooth to niewielkie, przenośne urządzenie, które łączy się bezprzewodowo z innymi urządzeniami (tabletem, telefonem, laptopem czy telewizorem) za pomocą łącza Bluetooth lub NFC. W jego przypadku lepszym więc określeniem jest głośnik mobilny, ponieważ jego najważniejszą cechą jest możliwość wygodnego noszenia go ze sobą. Warto także wspomnieć, że głośniki bezprzewodowe mogą faktycznie łączyć się z urządzeniami bezprzewodowo, ale istnieje także możliwość połączenia ich za pomocą kabla audio.

Jednak po co inwestować w mobilny głośnik, skoro niemal każde urządzenie ma swój, oryginalnie wbudowany system nagłaśniający? Głośniki Bluetooth umożliwiają odtwarzanie dźwięku głośniejszego i w dużo wyższej jakości. Co więcej, niektóre z nich posiadają możliwość łączenia się w zestawy, pozwalając na stworzenie bardziej przestrzennego, wielokanałowego dźwięku.

Zastosowanie głośników bezprzewodowych

reklama

Głośniki bezprzewodowe to niemal nieodłączny element każdej imprezy w plenerze. Organizujesz grilla, piknik lub camping z przyjaciółmi? Koniecznie weź ze sobą głośnik, abyście wspólnie mogli posłuchać muzyki w każdym miejscu! Warto pamiętać, że niektóre modele są wodoszczelne, co jeszcze zwiększa ich mobilność i możliwości.

Takie urządzenie może przydać się także w podróży, gdy wspólnie ze znajomymi podróżujecie w jednym przedziale. Wspólne słuchanie muzyki może w znaczący sposób umilić podróż. Jeżeli jednak w przedziale podróżują też inni ludzie, należy zapytać ich, czy muzyka nie będzie im przeszkadzać. Jeżeli ktoś ma coś przeciwko, lepiej postawić na słuchawki.

Głośniki bezprzewodowe świetnie sprawdzają się także, jako system głośnomówiący w samochodzie. Są głośniejsze, dzięki czemu bez problemu usłyszymy naszego rozmówcę nawet w hałaśliwym samochodzie.

Mobilne głośniki znajdą swoje zastosowanie także w warunkach domowych. Istnieją bowiem modele, które są w stanie zastąpić klasyczną wieżę stereo oraz soundbar. Po co? Chociażby po to, aby nie zaburzać wystroju pomieszczenia plątaniną kabli i przewodów. Bezprzewodowy głośnik sprawi przyjemność także tym, którzy lubią słuchać muzyki podczas kąpieli czy prysznica. Jest to rozwiązanie o wiele tańsze i zdecydowanie trwalsze niż odtwarzacz wbudowany w panel prysznicowy.

Dodatkowe funkcje głośników Bluetooth

Decydując się na zakup bezprzewodowego głośnika warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on np. wbudowany radioodbiornik. Dzięki temu będziemy mogli słuchać ulubionej stacji radiowej nawet w przypadku, gdy bateria telefonu czy tabletu się wyczerpie.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze