fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Tabletki na odchudzanie – czy warto?

reklama
Wyślij przez
0

Otyłość -problem współczesnego świata

Nadwaga i otyłość to jeden z głównych problemów współczesnych społeczeństw. Od dawna jest uznawany za chorobę cywilizacyjną, a więc taką, której pochodzenia upatruje się w zmiennej sytuacji społecznej i ekonomicznej krajów wysokorozwiniętych. Problem nadwagi dotyczy coraz większej grupy populacji i pojawia się w coraz młodszym wieku. Coraz więcej dzieci i młodzieży wykazuje oznaki wskazujące na nadwagę. Wynika to ze zmniejszonej ilości ruchu w ich życiu, prowadzenia statycznego trybu życia i spędzania coraz większej ilości czasu przed ekranami komputerów czy smartfonów. Osoby dorosłe także są coraz bardziej otyłe, tu z kolei problem wynika przede wszystkim ze złej diety, złych nawyków żywieniowych oraz zbyt niskiej aktywności fizycznej. Wszystko to składa się na wysoki wskaźnik BMI, świadczący o nadwadze lub otyłości.

Jak się odchudzać?

Media promują obraz osoby szczupłej, wysportowanej, aktywnej fizycznie, pięknej i uśmiechniętej. Z reklam patrzą na nas ludzie, którzy doskonale wyglądają, lub ci którzy wyglądają nieco gorzej, ale znaleźli już sposób na doskonałą sylwetkę. Mogą więc wszystko jeść ponieważ mają antidotum na wszelkie dolegliwości i problem przybierania na wadze. Obraz medialny nie jest oczywiście do końca prawdziwy, to lansowanie pewnego sposobu zachowań i wzbudzanie potrzeby posiadania odpowiedniego towaru poprzez manipulowanie treścią i obrazem. Coraz więcej w owej przestrzeni publicznej pojawia się tabletek redukujących masę ciała, pozwalających tym samym na jedzenie dowolne i bez ograniczeń. Dobrze wiedzieć, że tabletki na odchudzanie rzadko kiedy lub właściwie nigdy nie są określane oficjalnie takim mianem. Częściej spotykamy nazewnictwo odnoszące się do redukcji masy ciała, spadku wagi, zwiększenia przemiany materii czy zwiększonego spalania tłuszczu. W konsekwencji wszystkie oczywiści mają spowodować, że schudniemy, a to przecież nasz cel. W końcu chcemy wyglądać jak z ekranu telewizyjnego lub okładki czasopisma. Firmy farmaceutyczne co jakiś czas wypuszczają na rynek środek, który ma być idealnym sposobem na odchudzanie. Mają one oczywiście pewne właściwości terapeutyczne. Nie są co prawda lekiem ale zwykle suplementem diety, który ma pozwolić zachować nam zdrowie lub je wzmocnić. Ponieważ jesteśmy zwolennikami szybkich rozwiązań w postaci tabletek na wszystko, więc bardzo chętnie jako społeczeństwo sięgamy po takie tabletki.

Czy warto?

Nie ma idealnej tabletki na odchudzanie. Gdyby taka była problem nadwagi przestałby istnieć, tymczasem coraz więcej osób boryka się z tą przypadłością, która jest uciążliwa zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Wiele preparatów w postaci tabletek na odchudzanie to preparaty ziołowe, które na szczęście nie posiadają skutków ubocznych ich stosowania. Są całkowicie bezpieczne, a ich stosowanie przez dłuższy okres czasu może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie somatyczne. Przyjmowanie takich preparatów może również mieć korzystny wpływ na psychikę, daje naszemu umysłowi i naszym emocjom znak, że robimy coś aby zadbać o swoje zdrowie i mamy postanowienie zredukowania masy ciała. Dla wielu osób to właśnie zmienna nastawienia psychicznego i poukładanie swoich emocji powoduje, że zaczynają chudnąć wspierani jakimś preparatem w postaci tabletek. Jeśli przyjmowanie tabletek na odchudzanie rzeczywiści nam pomaga, to jak najbardziej możemy je stosować. Jeśli efekty w długim okresie czasu nie przychodzą, wówczas warto zastanowić się nad zweryfikowaniem sposobu postepowania.

Pytanie: jak szybko schudnąć? pozostaje wciąż pytaniem bez jasnej odpowiedzi…

reklama

Wiele osób szuka sposobu na szybką utratę wagi. Nie jest to niestety możliwe nawet jeśli będziemy stosować najnowocześniejsze preparaty do odchudzania. Działania zmierzające do utraty masy ciała muszą być działaniami wieloetapowymi i dokonywać się na wielu płaszczyznach naszego życia. Jest to zarówno poziom somatyczny, cielesny, zdrowotny, ale także poziom psychiczny i emocjonalny. Wielu z nas zajada stres, odżywia się nieregularnie i nie zdrowymi produktami, co niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie i zwiększa naszą wagę. Stosowanie farmakologii bez zmiany nawyków żywieniowych nie doprowadzi nas niestety do sukcesu na drodze odchudzania. Nie chodzi jedynie o zastosowanie odpowiedniej formy posiłków dietetycznych. A diet mamy naprawdę dużo i każda jest promowana jako absolutnie skuteczna. Trzeba iść o krok dalej, zmienić styl życia, przyzwyczajenia, często porzucić uzależnienia, jakie towarzyszą nam przez całe życie. Trzeba zastosować żelazne zasady zdrowego odżywiana, a wszelkie preparaty potraktować jedynie jako wsparcie w tym długotrwałym i jakże trudnym procesie redukcji masy ciała.

Tak więc zastanawiając się nad tym czy warto kupować tabletki, które mają nam pomóc schudnąć, trzeba sobie zadać pytanie czy rzeczywiście jestem gotowy na ten proces, czy faktycznie postawię przed sobą takie wyzwanie, czy naprawdę jestem świadomy tego czego się podejmuję. Tabletki bez szeroko zakrojonych działań mogą jedynie służyć jako uspokajacz naszego sumienia, coś, co daje nam poczucie, że jednak podjęliśmy jakieś działanie. Jeśli niektóre preparaty korzystnie wpływają na nasze samopoczucie, to odpowiedź co do ich stosowania nasuwa się natychmiast. Preparaty ziołowe to wielokrotnie wiele lat, a nawet wieków ich potwierdzonego stosowania, to najstarsza medycyna sprawdzona w wielu kręgach kulturowych. Czasem więc warto zaufać tradycji, w końcu kiedyś preparaty pochodzenia roślinnego były jedynym sposobem leczenia wielu chorób. Ich stosowanie i obecnie nie jest więc wcale bezzasadne. Jedno jest absolutnie pewne – warto zawsze dbać o swoje zdrowie, a na podjęcie działań w tym kierunku nigdy nie jest za późno. Zawsze warto chudnąć jeśli towarzyszy nam nadwaga lub otyłość, zawsze warto szukać różnych metod i sposobów na osiągnięcie celu. Nie działajmy jednak całkowicie na własną rękę, nawet w przypadku suplementów czy leków pochodzenia naturalnego warto zasięgnąć porady specjalisty w tej dziedzinie i również na tym poziomie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze