fbpx
31 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

MOPR prosi o darowizny – chce je przeznaczyć na pensje, sprzęt i paliwo

reklama
Wyślij przez
0

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) uruchomili konto, na które można wpłacać darowizny na rzecz tej organizacji. „Przez 22 lata my ratowaliśmy Was, teraz Wy uratujcie nas. W związku z trudną sytuacją finansową po raz pierwszy prosimy o wsparcie” – zaapelowali ratownicy.

W poniedziałek MOPR uruchomił konto, na które wszyscy chętni mogą wpłacać darowizny na cele statutowe tej organizacji. „W pierwszej kolejności pieniądze, które otrzymamy od darczyńców, chcemy przeznaczyć na dodatki do pensji naszych ratowników, którzy są wybitnymi fachowcami, a którzy teraz zarabiają śmiesznie mało” – powiedział dyrektor MOPR Jarosław Sroka.

W tym roku z MOPR odeszło już trzech wykwalifikowanych ratowników. Przeciętna pensja ratownika MOPR ledwie przekracza 2 tys. zł. na rękę. W MOPR pracuje obecnie 20 ratowników. Każdy z nich jest doświadczony i wykwalifikowany do prowadzenia akcji ratunkowych zarówno na wodzie, jak i na lodzie.

reklama

Pieniądze z darowizny zostaną przeznaczone także na usuwanie ewentualnych awarii sprzętu ratowniczego (od lat MOPR nie ma nowych łodzi) oraz być może na paliwo. „Od wielu lat zakup paliwa do naszych łodzi finansował Orlen. W tym roku wciąż taka decyzja nie zapadła, dlatego w razie braku tego sponsora musimy mieć ok. 80 tys. zł na paliwo” – powiedział Sroka.

Ratownicy MOPR zwrócili się w poniedziałek na konferencji prasowej do wszystkich miłośników Mazur o wsparcie. „Przez 22 lata my ratowaliśmy Was, teraz Wy uratujcie nas. W związku z trudną sytuacją finansową po raz pierwszy prosimy o wsparcie” – zaapelowali ratownicy. Przyznali, że gdyby każdy z żeglarzy dokonał choćby symbolicznej wpłaty sytuacja służby uległaby poprawie.

MOPR od wielu lat utrzymuje się z dotacji przydzielanych przez wojewodę (ta część idzie na pensje ratowników) oraz marszałka (pieniądze na ubezpieczenia).

Od wielu lat ratownicy reperowali swój budżet zabezpieczając imprezy komercyjne na wodzie np. branżowe regaty. Pandemia sprawiła, że wszystkie firmy w ubiegłym roku odwołały tego typu imprezy integracyjne. Nie było też komercyjnych imprez na lodzie. W tym roku na razie regaty branżowe, czy firmowe nie są planowane. „Nasz kalendarz jest pusty, nie mamy jak dorobić do budżetu MOPR” – przyznał Sroka tłumacząc, dlaczego ratownicy zdecydowali się prosić darczyńców o wsparcie.

Wpłaty dla MOPR można dokonywać na konto: 44 1240 5787 1111 0000 5757 3942.

Prośba ratowników MOPR spotkała się z życzliwym przyjęciem internautów, którzy zdeklarowali wpłaty. „To jest dramat, że najpierw ratowaliśmy służbę zdrowia w okresie pandemii, teraz musimy ratować MOPR” – napisał jeden z internautów.

źródło: PAP

#ratujMOPR Przez 22 lata my ratowaliśmy Was, teraz Wy uratujcie nas. W związku z trudną sytuacją finansową po raz pierwszy prosimy o wsparcie. Ratownicy MOPRPeKaO S.A. 44 1240 5787 1111 0000 5757 3942

Posted by Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe on Monday, May 10, 2021

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze