fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Rafał Trzaskowski zaprasza młodych do Olsztyna na „Campus Polska Przyszłości”

reklama
Wyślij przez
0

Na przełomie sierpnia i września w Olsztynie tysiąc młodych ludzi z Polski i Europy weźmie udział w dyskusjach o przyszłości – Campus Polska Przyszłości. Wydarzenie firmuje Rafał Trzaskowski, który przyznał, że celem campusu jest wyłonienie młodych działaczy, przyszłych liderów.

„Chcemy znaleźć młodych ludzi, którzy chcą się angażować w życie publiczne i znajdować odpowiedzi na najważniejsze pytania” – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w Olsztynie, zapowiadając wydarzenie Campus Polska Przyszłości. Campus odbędzie się na przełomie sierpnia i września w miasteczku akademickim Kortowo w Olsztynie. Weźmie w nim udział tysiąc młodych ludzi, którzy dyskusje o przyszłości mają toczyć m.in. z ludźmi nauki, kultury i politykami.

reklama

Tematy, jakie będą poruszane na tygodniowym Campus Polska Przyszłości mają dotyczyć zmian klimatycznych i zapobieganiu im, wartościach istotnych dla młodego pokolenia, edukacji, perspektywach młodych ludzi. We środę ruszył internetowy nabór na to wydarzenie.

Trzaskowski przyznał, że organizacja Campusu Polska Przyszłości to odpowiedź dla osób, które zarówno podczas kampanii prezydenckiej, jak i teraz chciały się angażować w działalność publiczną, ale nie były zainteresowane zapisaniem się do partii politycznej.

„Campus to jest dla tych ludzi odpowiedź. Takiego wydarzenia dotąd w Europie nie było” – powiedział Trzaskowski i dodał, że ma nadzieję, że podczas tygodniowego spotkania wyłonią się liderzy młodego pokolenia, którzy zechcą działać w życiu publicznym. „Chcemy poszukać osób, które chcą się angażować w życie publiczne” – dodał.

Zdaniem Trzaskowskiego w polskim życiu politycznym nadszedł czas na zmianę pokoleniową, która będzie się objawiała nie tylko na wprowadzeniu do debaty publicznej nowych tematów, ale także „nowego, zrozumiałego języka”.

O Campusie Trzaskowski opowiadał w towarzystwie rektora UWM prof. Jerzego Przyborowskiego. Rektor olsztyńskiej uczelni powiedział, że uniwersytet jest miejscem, gdzie należy „rozmawiać między innymi o podwalinach demokratycznego państwa” i w związku z tym planowane w ramach Campusu Polska Przyszłości dyskusje wpisują się w wartości uczelni wyższej.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i marszałek regionu Gustaw Marek Brzezin przyznali, że są „zaszczyceni organizacja takiego wydarzenia w Olsztynie”.

Trzaskowski wyraził ma nadzieję, że Campus Polska Przyszłości będzie organizowany cyklicznie.

Do zapisywania się do udziału w Campusie będzie zachęcał młodych ludzi spot, który także w środę zaprezentowano w Olsztynie. Prezydent Warszawy zwraca się w nim do młodych ludzi o wspólne spotkania i rozmowy o przyszłości młodego pokolenia.

Osoby odpowiedzialne za nabór na wydarzenie poinformowały, że w pierwszej godzinie rejestracji akces zgłosiło 150 osób.

Na wydarzenie można się już zapisywać na stronie: campuspolska.pl

źródło: PAP

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

17 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


17 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze