fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Anna Wojciechowska (KO) złożyła ślubowanie poselskie

reklama

We wtorek po rozpoczęciu obrad Sejmu ślubowanie poselskie złożyła Anna Wojciechowska. W klubie Koalicji Obywatelskiej zastąpi zmarłą w kwietniu posłankę Annę Wasilewską.

Anna Wojciechowska w wyborach parlamentarnych 2019 startowała z list KO w okręgu nr 35, obejmującym wschodnią część województwa warmińsko-mazurskiego wraz z Olsztynem. Uzyskała wtedy czwarty wynik na liście – 7391 głosów, nie zdobywając mandatu poselskiego. Na trzecim miejscu uplasowała się wtedy Wasilewska, zdobywając 10982 głosy i obejmując mandat poselski. Wraz z nią mandaty z tego okręgu z list KO objęli Janusz Cichoń (26 tys. 402 głosy) oraz Paweł Papke (19 tys. 415 głosów).

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, po śmierci posła jego mandat przypada osobie, która uzyskała kolejny najwyższy wynik na tej samej liście, który jednak nie zagwarantował miejsca w Sejmie. W rozmowie na początku kwietnia Wojciechowska poinformowała, że zgodzi się przyjąć mandat poselski.

reklama

Wojciechowska to działaczka samorządowa związana z Ełkiem. W wyborach samorządowych w 2018 bezskutecznie ubiegała się o urząd prezydenta miasta, objęła jednak stanowisko radnej; wcześniej pracowała w urzędzie miasta.

Anna Wasilewska zmarła 6 kwietnia 2021. Była posłanką obecnej kadencji Sejmu. W latach 2007-2008 była wiceprezydentem Olsztyna, a w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego.

W 2015 r. po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze