fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Rozpoczęło się przywracanie dawnych rozwiązań na olsztyńskich skrzyżowaniach

reklama

Rozpoczęło się przywracanie dawnych rozwiązań na olsztyńskich skrzyżowaniach. Dotyczą m.in. uruchamiania zielonego światła na przejściach dla pieszych.

Zmiana programów sterujących sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach wprowadzana jest od wtorku (4 maja). Przestanie obowiązywać jednakowy czas wyświetlania sygnału dla każdego z kierunków. Jego trwanie będzie ponownie uzależnione od natężenia ruchu. Poza tym odblokowane zostaną przyciski na przejściach dla pieszych.

– Takie przyciski są na 102 skrzyżowaniach – przypomina Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

reklama

To nie jedyne modyfikacje dotyczące skrzyżowań stolicy regionu. Na trzech – Witosa/Janowicza, Witosa/Kanta oraz Płoskiego/Dorantta – obowiązuje zmienny harmonogram czasu pracy sygnalizacji świetlnej. Do końca września sygnalizacja będzie działać w fazie trójkolorowej od poniedziałku do piątku między 6:00 a 20:00. Natomiast w pozostałych godzinach oraz w soboty, niedziele i święta wyświetlane będzie żółte, pulsujące światło.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przemo

W końcu ktoś zaczyna myśleć. Zróbcie jeszcze migające pomarańczowe od 22-6 w całym mieście i będzie ok