-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO

WiadomościOlsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO

Szef warmińsko-mazurskiego PiS Jerzy Szmit zapowiedział, że jego partia w najbliższych dniach rozpocznie lokalne konsultacje, na co należy przeznaczyć pieniądze z KPO. Według informacji działaczy PiS Olsztyn miałby otrzymać 3,5 mld zł, a powiat olsztyński – 2,5 mld zł.

reklama

Podczas niedzielnej konferencji prasowej szef warmińsko-mazurskiego PiS Jerzy Szmit poinformował, że według wstępnych planów podziału pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy do Olsztyna mogłoby trafić 3,5 mld zł, a do powiatu olsztyńskiego – 2,5 mld zł.

„To są pieniądze dużo większe, niż roczny budżet Olsztyna, który wynosi w tym roku 1,3 mld zł” – powiedział Szmit i podkreślił, że pieniądze te powinny być wydane po konsultacjach z lokalną społecznością, a nie „na pomysły prezydenta”.

W Olsztynie powstał nowy ruch polityczny. Prezydent Olsztyna na czele
reklama

„W najbliższych dniach rozpoczniemy rozmowy ze środowiskiem nauki, przedsiębiorcami, ludźmi świata sportu i kultury na co wydać te pieniądze, które z Olsztyna powinny uczynić prawdziwą metropolię regionalną” – podkreślił Szmit.

Radny wojewódzki PiS Dariusz Rudnik powiedział, że z całą pewnością należy polepszyć dostępność komunikacyjną Olsztyna i usprawnić połączenia zarówno kolejowe, jak i drogowe Olsztyna z sąsiednimi miastami, np. Szczytnem, Mrągowem, Morągiem tak, by „w 30-40 minut można było dojechać do Olsztyna”.

reklama

W ocenie działaczy PiS Olsztyn winien się rozwijać tak, aby młodzi ludzie przestali wyprowadzać się z miasta. „Potrzebne są nowe miejsca pracy” – mówił radny Olsztyna z ramienia PiS Radosław Nojman.

Obecna na konferencji poseł PiS Iwona Arent zaapelowała do parlamentarzystów PSL, aby we wtorek w parlamentarnym głosowaniu poparli KPO, a Szmit zadał pytanie prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi, „czy nadal zamierza trwać w koalicji z ludźmi PO, którzy nie chcą tych europejskich pieniędzy”. 

Rok 2022 - wydarzenia gospodarcze

Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO gospodarka Wiadomości, Olsztyn Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO gospodarka Wiadomości, Olsztyn Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO gospodarka Wiadomości, Olsztyn Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO gospodarka Wiadomości, Olsztyn Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO gospodarka Wiadomości, Olsztyn

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Znamy się
3 maja 2021 08:57

Ja nie wiem dlaczego źli ludzie typu Rudnik rzucają swoimi pustymi słowami na prawo i lewo… kłamca i obłudnik

Popularne

Lewica staje w obronie pracowników