22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO

WiadomościOlsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO

Warmińsko-mazurskie PiS planuje rozpoczęcie lokalnych konsultacji, aby dowiedzieć się, na co należy przeznaczyć pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Olsztyński PiS otrzymałby 3,5 mld zł, a powiat olsztyński – 2,5 mld zł. Jerzy Szmit podkreślił, że w dniach następnych odbędą się rozmowy ze środowiskiem nauki, przedsiębiorcami, ludźmi świata sportu i kultury, aby ustalić najlepszy sposób wydania tych środków finansowych. Pieniądze powinny być wydane po konsultacjach z lokalną społecznością, a nie “na pomysły prezydenta”.

reklama

Działacze PiS zapewniają, że należy polepszyć dostępność komunikacyjną Olsztyna i usprawnić połączenia zarówno kolejowe, jak i drogowe z sąsiednimi miastami, np. Szczytnem, Mrągowem, Morągiem. Olsztyn też powinien się rozwijać tak, aby młodzi ludzie nie wyprowadzali się z miasta. “Potrzebne są nowe miejsca pracy” – mówił radny Olsztyna z ramienia PiS, Radosław Nojman.

Iwona Arent z PiS zaapelowała do parlamentarzystów PSL, aby w przyszłym tygodniu poparli KPO. Jerzy Szmit natomiast zadał pytanie prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi, “czy nadal zamierza trwać w koalicji z ludźmi PO, którzy nie chcą tych europejskich pieniędzy”.

reklama

Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO gospodarka Wiadomości, Olsztyn, zPAP Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO gospodarka Wiadomości, Olsztyn, zPAP Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO gospodarka Wiadomości, Olsztyn, zPAP Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO gospodarka Wiadomości, Olsztyn, zPAP Olsztyński PiS zapowiada lokalne konsultacje w sprawie pieniędzy z KPO gospodarka Wiadomości, Olsztyn, zPAP

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Znamy się
3 maja 2021 08:57

Ja nie wiem dlaczego źli ludzie typu Rudnik rzucają swoimi pustymi słowami na prawo i lewo… kłamca i obłudnik

Polecane