fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Policjanci uratowali mieszkańców z płonącego budynku

WiadomościPolicjanci uratowali mieszkańców z płonącego budynku

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci uratowali mieszkańców z płonącego budynku. Błyskawicznie zarządzili ewakuację lokatorów i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów, nikomu nic się nie stało.

W minioną sobotę (24.04.2021) policjanci z Komisariatu w Olsztynku z Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymali informację o pożarze budynku wielorodzinnego, do którego doszło na terenie Olsztynka. Osobą zawiadamiającą w tej sprawie był asp. szt. Dariusz Chmielewski, policjant Komisariatu Policji w Olsztynku, który tego dnia miał wolne od służby.

Funkcjonariusze, którzy zostali wysłani na miejsce – asp. Krzysztof Kłos i asp. Radosław Ferszt – natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Sytuacja była poważna. Poddasze budynku pokryte było kłębami dymu, a miejscami przedostawał się ogień. Niezbędne było błyskawiczne rozpoznanie pod kątem ewakuacji potencjalnych osób, których zdrowie i życie mogło być zagrożone. Funkcjonariusze ewakuowali z budynku kilka osób. Jeden z mieszkańców próbował samodzielnie ugasić rozprzestrzeniający się na poddaszu ogień. Dopiero po kilku chwilach, 59-latek zdał sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo poważna i za namową funkcjonariuszy opuścił niebezpieczne miejsce.

Pod Olsztynem spłonął lubiany przez klientki salon fryzjerski

Do przyjazdu straży pożarnej policjanci – poza ewakuacją mieszkańców – odcięli od budynku główne źródło energii elektrycznej oraz pozamykali wszelkie okna prowadzące do płonącego budynku, ograniczając w ten sposób dopływ tlenu do ognia. Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej, które skutecznie ugasiły pożar.

Dzięki natychmiastowej reakcji na zagrożenie i determinacji w działaniu, nie doszło do rozwinięcia się pożaru na budynki mieszkalne znajdujące się w bliskim sąsiedztwie. Dzięki szybkiej reakcji policjantów żadna z zagrożonych osób nie odniosła obrażeń.

Policjanci uratowali mieszkańców z płonącego budynku ewakuacja Wiadomości, Olsztyn 

Policjanci uratowali mieszkańców z płonącego budynku ewakuacja Wiadomości, Olsztyn

Źródło: KMP w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze