fbpx
8 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Konkurs dla pracodawców, którzy doceniają służbę wojskową

reklama

Do 30 czerwca terytorialsi i przedsiębiorcy mogą zgłaszać kandydatów do udziału w konkursie „Pracodawca przyjazny WOT”. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej chce nagrodzić firmy, które wspierają swoimi działaniami podwładnych służących w WOT.

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, dlatego współpraca z pracodawcami jest dla tej formacji szczególnie ważna. Obecnie w szeregach 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej blisko 2600 żołnierzy OT, spośród których ponad 50% żołnierzy deklaruje stałe zatrudnienie. W szeregach jednostki jest 50 żołnierzy prowadzących działalność gospodarczą, blisko 20 prowadzący gospodarstwo rolne, ponad 1300 żołnierzy zatrudnionych. Żołnierze OT łączą pełnienie służby wojskowej z życiem rodzinnym i zawodowym. Uzyskanie równowagi jest możliwe wtedy, gdy pracodawca wspiera swojego pracownika i rozumie znaczenie jego służby. Wsparcie ze strony pracodawców jest nieocenionym bodźcem, który niejednokrotnie odgrywa kluczową rolę podczas podejmowania decyzji o przystąpieniu do WOT.

Żołnierzom brygady zależy na pokazaniu i nagrodzeniu tych pracodawców, którzy rozumieją znaczenie terytorialnej służby wojskowej nie tylko w wymiarze obronnym i społecznym, lecz także biznesowym. W pierwszej edycji, która odbyła się w 2019 roku tytuł Pracodawcy Przyjaznego WOT otrzymał Pan Tomasz Kądziołka, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Tego rodzaju projekty warto organizować cyklicznie, bo wpływają na pozytywne relacje ze społeczeństwem. Stwarzają płaszczyznę komunikacji, która umożliwia poznanie wzajemnych oczekiwań i potrzeb. A to niezwykle ważne, biorąc pod uwagę specyfikę formacji.

reklama

Konkurs skierowany jest do pracodawców zatrudniających żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową i ma na celu wyłonienie oraz wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą poprzez tworzenie dobrych warunków panujących w zakładach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym realizowane przez nią cele i zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym. Projekt stawia na postawy pracodawców, którzy rozumieją korzyści, ale i prawa oraz obowiązki jakie wynikają z tytułu zatrudniania pracowników, pełniących terytorialną służbę wojskową. Buduje przekonanie, że zatrudniając żołnierzy OT, pracodawcy osiągają podwójne korzyści: mają dobrze wyszkolonych pracowników oraz aktywnie włączają się w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju.

Regulamin konkursu i wnioski do zgłaszania kandydatów dostępne są na stronie Wojska Polskiego: Pracodawca przyjazny WOT.

Tegorocznych laureatów poznamy pod koniec września. Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają żołnierzy OT i cenią tę ideę mogą także samodzielnie zgłosić swoją firmę.

Źródło: 4. W-MBOT

reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze