fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT

WiadomościŁotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dowództwo Brygady w miniony czwartek przyjęło w swojej jednostce Attaché Obrony w Ambasadzie Łotwy w Polsce ppłk. Aivars Spriedējs, który miał okazję zapoznać się z funkcjonowaniem 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz zadaniami jakie realizuje na terenie całego województwa.

Spotkanie w głównej mierze poświęcone było tematyce współpracy z podmiotami, które biorą udział w walce z COVID-19 na terenie Warmii i Mazur. Przekazane zostały informacje o tym, jak terytorialsi z 4.W-MBOT wspierają na co dzień instytucje cywilne oraz w jakim wymiarze pomoc jest realizowana w walce z pandemią m.in. prezentując punkt wymazowy drive-thru przy UWM w Olsztynie. Nastąpiła również wymiana doświadczeniem szkoleniowym, dobrymi praktykami – jakie rozwiązania sprawdziły się w działaniu, a jakich nie warto wprowadzać. Przygotowany został również pokaz sprzętu wojskowego. Zaprezentowano m.in. wyposażenie indywidualne żołnierza na poszczególnych stanowiskach, pojazdy będące na wyposażeniu brygady, zestaw do działań ratowniczych oraz bezzałogowy statek powietrzny FlyEye przeznaczony do misji rozpoznawczych i obserwacyjnych.

Wojsko buduje zaporę na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim

Łotewski Attaché miał również okazję zobaczyć, jak wygląda szkolenie podstawowe dla ochotników WOT, a dokładnie pętla taktyczna, czyli egzamin zwieńczający trudy całego szkolenia, podczas którego żołnierze musieli zmierzyć z takimi zagadnieniami jak: składanie karabinka MSBS na czas, ładowanie amunicji, przetransportowanie rannego na polu walki, dostarczenie skrzynki amunicji czołgając się. Całość relacji z pętli taktycznej, która odbyła się w Morągu można zaobserwować w filmie zamieszczonym poniżej.

Jestem pod wrażeniem jakości prowadzonego treningu. Jestem też pod wrażeniem w jaki sposób prowadzicie rekrutację. To coś, o czym powiem łotewskim przełożonym. Myślę tu na przykład o popularności jaką polskie Wojska Obrony Terytorialnej cieszą w mediach społecznościowych. Właściwie pokazujecie czym jest ten rodzaj służby i co każdy z nas może zrobić dla bezpieczeństwa państwa – powiedział ppłk. Aivars Spriedēj.

Szef MON: poleciłem szefowi Sztabu Generalnego przeprowadzenie konsultacji ws. bezpieczeństwa na Bałtyku

Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT wojsko Wiadomości, Olsztyn Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT wojsko Wiadomości, Olsztyn Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT wojsko Wiadomości, Olsztyn Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT wojsko Wiadomości, Olsztyn Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT wojsko Wiadomości, Olsztyn Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT wojsko Wiadomości, Olsztyn Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT wojsko Wiadomości, Olsztyn Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT wojsko Wiadomości, Olsztyn Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT wojsko Wiadomości, Olsztyn Łotewski Attaché z wizytą u 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT wojsko Wiadomości, Olsztyn

Źródło: 4W-MBOT

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze