5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Prof. Maksymowicz przedstawił swoje pomysły na poprawę służby zdrowia

WiadomościProf. Maksymowicz przedstawił swoje pomysły na poprawę służby zdrowia

W sobotę odbyła się konwencja partii Porozumienie. Podczas wydarzenia poseł z Olsztyna, prof. Wojciech Maksymowicz, przedstawił pomysły ugrupowania dotyczące ochrony zdrowia. W planach jest odbudowanie zdolności polskiego systemu opieki zdrowotnej. Prof. Maksymowicz podkreślił, że ważne jest ustalenie hierarchii drogi pacjenta, zapewnienie mu skutecznej pomocy od początku choroby aż do specjalistycznego leczenia. Konieczne jest też zwiększenie finansowania systemu opieki zdrowotnej.

reklama

Prof. Maksymowicz wezwał także do stworzenia mocnego systemu bezpieczeństwa epidemiologicznego, który byłby zdolny do zapobiegania przyszłym pandemiom. Innowacyjne metody mają odgrywać ważną rolę w tym celu.

Wymienił także konieczność posiadania danych i informacji medycznych, by zapobiec wysokim falom zachorowań. Andrzej Sośnierz, który także brał udział w konwencji, wymienił zalety decentralizacji opieki zdrowotnej jako jedno z ważnych zagadnień. Na koniec prof. Maksymowicz podkreślił, że ważne jest również wzmocnienie szpitali powiatowych i nadanie większych możliwości lekarzom rodzinnych.

reklama

Źródło: PAP

Zobacz też: Zastosowanie Urządzeń Automatycznej Identyfikacji w Rewolucji Służby Zdrowia

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia