fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 7 grudnia, 2022
reklama

Olsztyńska policja zlikwidowała fabrykę marihuany

WideoOlsztyńska policja zlikwidowała fabrykę marihuany

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wspólna praca policjantów z Gdańska i Olsztyna doprowadziła do zlikwidowania plantacji konopi indyjskich, na której rosło blisko 500 roślin. Policjanci zabezpieczyli również prawie 4 kilogramy gotowego suszu. Zatrzymany 47-letni mężczyzna odpowie teraz za nielegalną uprawę konopi oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie prowadząc wspólne działania operacyjne wraz z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku ustalili, że na terenie powiatu olsztyńskiego jeden z mieszkańców województwa pomorskiego może uprawiać konopie oraz posiadać może dużą ilość gotowego suszu w postaci marihuany. Wspólna intensywna praca operacyjna policjantów z Olsztyna i Gdańska potwierdziła uzyskane wcześniej informacje.

Namierzenie i zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki wielotygodniowej pracy operacyjnej

W czwartek (15.04.2021) policjanci rozpoczęli przeszukanie jednej z posesji na terenie powiatu olsztyńskiego. Na strychu domu funkcjonariusze ujawnili plantację konopi innych niż włókniste. Na podzielonym na 4 części poletku rosło 488 roślin. W domu, w różnych pojemnikach oraz workach foliowych, policjanci znaleźli prawie 4 kilogramy suszu roślinnego oraz przyrządy i nawozy służące do uprawy konopi. Na terenie przeszukiwanego obiektu zatrzymany został 49-letni mężczyzna. Podczas przeszukań obiektów oraz w oględzinach zabezpieczonych narkotyków uczestniczyli również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie ostatecznie za kraty trafił zatrzymany mężczyzna.

W piątek (16.04.2021) zatrzymany 47-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Biskupcu, gdzie usłyszał zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 49-latek decyzją sądu trafił do aresztu na 2 miesiące.

Kolejne partie narkotyków nie trafią na olsztyński czarny rynek

Olsztyńska policja zlikwidowała fabrykę marihuany narkotyki Wideo, Wiadomości Olsztyńska policja zlikwidowała fabrykę marihuany narkotyki Wideo, Wiadomości Olsztyńska policja zlikwidowała fabrykę marihuany narkotyki Wideo, Wiadomości Olsztyńska policja zlikwidowała fabrykę marihuany narkotyki Wideo, Wiadomości Olsztyńska policja zlikwidowała fabrykę marihuany narkotyki Wideo, Wiadomości

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze